Odpowiedzi

2010-03-13T12:10:12+01:00
X - cena zajączka
y - cena czekoladowego jajka

{x+2y = 4
{5x+2y = 12

{x = 4-2y
{5(4-2y) + 2y = 12

{x = 4-2y
{20-10y+2y=12

{x = 4-2y
{-8y=-8

{y=1
{x=2

Odp. Zajączek kosztował 2 zł, a czekoladowe jajko 1 zł.
1 5 1
2010-03-13T12:12:31+01:00
X- zajączek
y - jajko

x+2y=4 I*-5I *-1
5x+2y=12

-5x-10y=-20
5x+2y=12
-8y=-8 I:(-8)
y= 1

-x-2y=-4
5x+2y=12
4x= 8 I :4
x=2



1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T12:14:34+01:00
X- zajączek - 2zł (szt.)
Y- czekoladowe jajka 1zł (szt.)

x+2y=4 / *5 x+2=4
5x+2y=12 / *1 x=4-2
x=2
5x+10y=20
5x+2y=12

8y=8
y= 1

Spr.
2+2*1=4
4=4

1 5 1