Odpowiedzi

2010-03-13T12:06:21+01:00
A) 8,5 t * 485zł = 4122,50 zł
b)
1 t = 1000 kg
8,5 t + 1,350 t = 9,85 t

9,85 t * 485 zł = 4777,25 zł
58 4 58
Dzięki
Dzięki :) Mi też się przydało :D
Komentarz został usunięty
2010-03-13T12:08:26+01:00
Zad. 1

8,5*485=4122,5zł

zad. 2

8,5+1,35=9,85t

9,85*485=4777,25zł
22 3 22
2010-03-13T12:09:03+01:00
A) Pan Janusz kupił 8,5 t węgla po 485 zł za tonę. Ile zapłacił.?

8,5t * 485 = 4122,50zł

Pan Dominik kupił o 1350 kg więcej węgla tego samego gatunku. Ile zapłacił.?

1t = 1000kg

1350kg = 1,35t

1,35*485=654,75zł
654,75zł + 4122,50=4777,25zł
18 4 18