Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T13:55:32+01:00
1) Australia
Zamieszkują tam dwa gatunki torbaczy ( kangur i koala ), które można zobaczyć w ich środowisku naturalnym. Warto tam pojechać,ponieważ zarówno kangury jak i koale są gatunkami zagrożonymi.
2) Miami
Położone nad oceanem Atlantyckim. Jest dużym miastem najdalej wysuniętym w USA.
3) Nowy Jork
Jest to miasto, które 'nigdy nie śpi'. Jest największe pod względem ludności w Stanach Zjednoczonych.
4) Liverpool
Mieści się w nim port Wielkiej Brytanii. Jest położone na północnym brzegu rzeki Mersey.
5) Monachium
Położone jest na Wyżynie Bawarskiej(która jest przedwzgórzem Alp).
6) Seattle
Położone pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik.
7) Berlin
Znajduje się między płaskowyżami Barnim i Teltow.

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam ;)
6 4 6
2010-03-13T13:57:05+01:00
1)Piramida Cheopsa - 2560 p.n.e. - budowniczy to Egipcjanie- istnieje do tej pory.
2)Wiszące ogrody Semiramidy - 600 p.n.e.- budowniczy to Babilończycy-zniszczona po I wieku p.n.e. -w skutek trzęsienia ziemi.
3)Świątynia Artemidy w Efezie- 550 p.n.e.- budowniczy to Persowie, Grecy, Lidyjczycy - zniszczona w III wiek n.e. - w skutek Wersja pierwotna spalona przez Herostratusa, a jej rekonstrukcja zniszczona przez najazd Gotów.
4)Posąg Zeusa w Olimpii - 435 p.n.e. -budownicz to Grecy - zniszczona w V - VI wiek naszej ery- w skutek Ognia
5)Mauzoleum w Halikarnasie - 351 p.n.e. - budowniczy to Persowie, Grecy, Karowie- zniszczona w 1494 naszej ery - skutek to trzęsienie ziemi
6)Kolos Rodyjski - 292-280 p.n.e. -budowniczy to Grecy -zniszczona w 224 p.n.e. -skutek to trzęsienie ziemi
7)Latarnia morska na Faros- III wiek p.n.e. -budowniczy to Egipcjanie -zniszczona w 1303-1480 naszej ery-skutek to trzęsienie ziemi
4 4 4
2010-03-13T14:06:46+01:00
Rysunki z Nazca
Jaszczurka długości 180 metrów, kondor o rozpiętości skrzydeł 130 metrów, pająk z 40-metrowymi odnóżami, równie gigantyczne małpy, kolibry, orki, psy, kaktusy, kwiaty, ryby itp. To "rysunki" na płaskowyżu Nazca, jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi. Co to jest – na pewno nie wiemy do dziś. Nazywa się je Rysunkami z Nazca. Ale dziwny to rysunek, skoro z ziemi prawie nic nie widać, ot, biegnąca gdzieś w dal metrowej szerokości i 20-centymetrowej głębokości "ścieżka". Oglądane z góry, owe ścieżki układają się we wzory. I to jakie! Te największe mają wszak kilkaset metrów, a linie ciągną się aż za horyzont. Powstały w bardzo prosty sposób. Płaskowyż jest pokryty czerwonawym żwirem. Ale pod spodem jest żółtobiałe, jaśniejsze podłoże. Owe "ścieżki" powstały przez usunięcie ciemniejszej zewnętrznej warstwy.
Jezioro Retba
Francuskojęzyczna nazwa jeziora brzmi Lac Rose (Różowe Jezioro) i nie bez powodu została nadana temu akwenowi. Wody jeziora mają różowy kolor, który szczególnie widoczny jest podczas pory suchej. Jezioro leży na wschód od stolicy Senegalu Dakaru oraz najbardziej wysuniętego na zachód punktu Afryki Przylądka Zielonego. Wody jeziora zmieniają swoją barwę w zależności od intensywności padających promieni słonecznych. Uważa się, że za różowy kolor odpowiedzialne są mikro organizmy oraz duża koncentracja minerałów w okolicznych glebach, głównie związków chloru i soli mineralnych.
Macquarie
Żeby w Antarktyce obok polarnych pingwinów żyły tropikalne ibisy i europejskie szpaki, to musi być Macquarie, wyspa ptaków.
Liczba gatunków ptaków notowanych na wyspie sięga setki. Ale tych gniazdujących jest znacznie mniej. Gatunkowo, bo nie ilościowo. Pingwinów krótkoczubych jest ok. 850 tysięcy. Pingwinów królewskich - ok. stu tysięcy.
Wielka Rafa Koralowa
Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży stanu Queensland jest największą, najbardziej różnorodną i najpiękniejszą rafą kolarową na świecie. Jest też jedną z najmłodszych raf - niektóre jej odcinki liczą sobie tylko 500 tys. lat. Rozciąga się na długości ponad 2 tys. km, od miasta Brisbane do zatoku Papau.
Budulcem rafy są szkielety martwych korali. Na Wielką Rafę Koralową składa się około 3 tys. raf i małych wysp koralowych o ogromnie zróżnicowanej powierzchni - od kilku zaledwie metrów do 50 km². Wielka Rafa Koralowa rozpościera się 330 km w głąb Pacyfiku. Całkowity jej obszar wynosi 259 tys. km².
Stołby
Gigantyczne, skamieniałe kopy siana, ułożone przez tytanów, albo ich talerze ułożone w stosy – to rezerwat Stołby koło Krasnojarska. A to "tylko" kompleks sjenitowych ostańców, zwanych stołbami. Ich wysokość sięga 90 metrów. Kształtów nie da się opisać. Jedne to strome wieże czy słupy (stołb po rosyjsku), inne przypominają stogi siana, jeszcze inne - co komu do głowy przyjdzie, bo kształty są wręcz fantazyjne. Stołby to nazwa ogólna. Bo każdy z ostańców ma swoją nazwę, np. Dziad, Baba, Wnuczka, Wnuk, Pióra, Żaba, Lwie Bramy. Ba, mają ją nawet co większe i ciekawsze głazy, a nawet co popularniejsze drogi, np. Komin czy Błękitna Szpula.
Waddenzee
Czy to jest morze? – Tak, ale nie do końca – tak o Waddenzee mawiają Holendrzy, Niemcy i Duńczycy. Waddenzee to nazwa holenderska. Niemcy nazywają to miejsce Wattenmeer, a Duńczycy Vadehavet. A nazwa polska to Morze Wattów. A watty zwane też osuchami, to właśnie takie coś nie do końca będące morzem, ale nie będące też lądem. To tereny odsłaniane podczas odpływu a zalewane w czasie przypływu. Morzem o głębokości metra, no, miejscami nawet trzech metrów w najgłębszych miejscach, jest tylko podczas przypływów, czyli dwa razy na dobę. Podczas odpływów (też dwa razy na dobę) jest to jedno wielkie słone błoto i mokry piasek.
Wielki Kanion Kolorado
Wielki Kanion jest jednym z najwspanialszych cudów natury na ziemi. Stanąć na jego krawędzi i podziwiać jego ogrom i oszałamiające piękno to niezapomniane przeżycie. Długość kanionu wynosi 443 km, a jego szerokość waha się od 200 m do 29 km. Maksymalna głębokość kanionu (w Granitowym Wąwozie) wyznosi 1,6 km. Wielki Kanion zastał wycięty z płaskowyżu znajdującego się w północno-zachodniej części Arizony, który był niegdyś dnem prastarego oceanu. Dwie rzeki, pradawna Kolorado i Hualapo, przedarły się przez płaskowyż i połączyły, tworząc dzisiejszą rzekę Kolorado.

http://cudaswiata.pl/
1 5 1