Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T14:23:55+01:00
P-cena truskawek
p+3-cena czereśni

20p+15(p+3)=20p+15p+45= 35p+45
98 4 98
2010-03-13T14:24:34+01:00
Chodzi tu tylko o wzór?
1 kg truskawe - p zł
1 kg czereśni - p+3 zł

trusk. - 20kg
czer. - 15kg

zapłacił:
20p+15*(p+3zł)=20p+15p+15*3=35p+45zł

Jak coś to pisz na prv. :)
532 4 532
2010-03-13T14:26:31+01:00
Właściciel sklepu zamówił w hurtowni 20 kg truskawek i 15 kg czereśni. Ile zapłacił za te owoce, jeśli kilogram truskawek kosztował p złotych, a kilogram czereśni o 3 zł więcej?

truskawki-20 kg
czereśnie-15 kg

truskawki p
czereśnie p+3

x cena razem

20*p+15*(p+3)=x
20p+15p+45=x
35p+45=x

Właściciel sklepu zapłacił 35 razy cene kilogramu truskawek plus 45 zł

61 4 61