Zad1. W czasie spaceru brzegiem oddychasz przeciętnie 20 razy na 1 minutę. Przy wdechu wchłaniasz do płuc 0,5 l powietrza. Oblicz ile litrów powietrza wdychasz w ciągu 1,5 godziny?

zad2. Tata Ewy złowił dwa pstrągi- każdy z nich ważył po 1,7kg , lipienia ważącego 150dag i trzykilogramową troć. Ile razem ważyły te ryby razem? Ile pieniędzy otrzymał by tata Ewy, gdyby sprzedał złowionego lipienia w cenie 12zł za kg?

zad3. W szkole podstawowej w klasach 6 jest 92 uczniów, w piątych 2 razy tyle, a w czwartych, o 13 uczniów więcej niż w szóstych. Ile uczniów jest wszystkich uczniów w 4,5,6?

zad4. Masz 10zł i chcesz kupić chleb, 4 kajzerki i kilka drożdżówek. Kajzerka kosztuje 40gr, chleb 1,80zł, a drożdżówka 1,20zł. Ile jeszcze możesz kupić drożdżówek?

zad5. Do upieczenia chleba zużyto 5 prostopadłościennych form o wymiarach 20cm na 32cm na 6cm. Ile należałoby użyć prostopadłościennych foremek o wym. 12cm na 25cm na 8cm, aby upiec tę samą ilość chleba?



PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T15:27:00+01:00
Zad 1
1,5 h= 90 min
90 * 20= 1800
0.5 l * 1800= 900 l powietrza

zad 2
1,7kg + 1,7kg +1,5 kg +3kg= 7,9 kg
lipień: 12* 1,5= 18 zł

zad. 3
92 + 2* 92= 276
92+ 13= 105
276+ 105= 381 uczniów

zad. 4
10 zł- 1,80 zł - 4* 40 gr= 6.60 zł
6,60 : 1,20= 5.5
Odp: można kupić jeszcze 5 drożdżówek

zad.5
v= 20* 32* 6=38,4 m³
v= 12*25*8= 24 m³
38,4: 24=1.6
Odp: Potrzeba użyć 2 prostopadłościenne foremki

Napewno jest dobrze bo jeszcze sprawdzałam ;)a te dzieci na dole nie umieją pomnożyć 20*32*6 co równa sie 3840- sprawdzałam nawet na kalkulatorze
4 5 4
2010-03-13T15:28:55+01:00
20 × 0,5=10 litrów oddychają na minute
60 × 10 =600 litrów oddychają na godzine
1,5 godz= 1 godz 30 min
600 ÷2=300
600l+300l=900l
Odp W ciągu godziny wycham 900 litrów powietrza.




2 × 1,7kg =3,4kg pstrągi
150dag=1,5kg lipien
3 kg troć
3,4 + 1,5 + 3=6,9kg
OdpRyby waża razem 6,9kg.
12zl za kg lipienia
1,5kg lipien czyli 12 zl + 12÷2=6 12zl + 6zl=18zl
Odp Tata Ewy dostałby 18 zl za lipienia.

6klasa =92uczniów
5klasa=2×92=184
4klasa 92+13=105
Klasy od 4 do 6= 184+105+92=381
Odp.Wszystkich uczniów z klas od 4 do 6 jest 381.



10zl-1,80=8,20 po kupieniu chleba
40gr ×4=160gr=1,60
8,20-1,60=6,6po kupieniu 4 kajzerek
4×1,20=5,60 tyle kosztują 4 drożdrzowki
6,60-5,60=1zl
Odp.Można kupić jeszcze 4 drożdżówki




(20cm× 32cm×6cm)÷(12cm×25cm×8cm)=19200cm³÷2400cm³=8

Odp.POtrzeba 8 foremek aby upiec tą samą ilość chleba .