Odpowiedzi

2010-03-13T17:55:27+01:00
Szedłem sobie spacerkiem gdy nagle zobaczyłem swój stary dom. Cały zniszczony i gdzie nie gdzie nawet się rozsypujący. Wszedłem.To co zobaczyłem było przerażające.W moim dawnym saloniku było niemal pusto.Leżał tam mój stary stół już bez nóg zaatakowany przez nieznośne robale.W kuchni kuchenka w niczym nie przypominała tej z moich młodzieńczych lat. To nie było urządzenie lecz jakiś eksponat muzealny.Sypialnia była zmasakrowana strasznie.Moje łóżeczko gdy na nim usiadłam od razu upadło.Poczułem ból w kręgosłupie.Nie mogłem się podnieść ale w końcu mi się udało. Nie uwierzyć co się stało z moim pięknym domkiem. Oczami wyobraźni wciąż widziałem dawne piękne dębowe meble , nowoczesną kuchenkę , telewizor i śliczny obrusik. Tak bym chciał wrócic do tamtych czasów lecz niestety się nie da. Teraz mieszkam w domu starców ale ile bym dał żeby znów mieszkać w moim malym kochanym domku. Te czasy już nie wrócą ... Gdym mógł się jeszcze raz tam przenieść oddał bym wszystko. Jak dobrze jest mieć własny dom.


PS.: Możesz dodać kilka szczegółów i popraw błędy (:
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T17:59:19+01:00
Jak każdy starszy człowiek marzy aby w dalekiej przyszłości żyć w spokoju i przytulnym domku z widokiem na ogródek, bądź jakiś inny fragment natury. Mój wymarzony dom za 50 lat powinien mieć duże, jasne okna. Na pewno chciałbym mieć też kominek przy którym wieczorami odpoczywałabym w ciepłych kapciach z filiżanką herbaty. Oczywiście w domu powinien też się zaleźć fotel w którym prostowałbym mój zgarbiony krzyż. Ważnym elementem dla mojego mieszkania byłaby też kuchnia w której powinno się znaleźć wszystko, aby móc robić pyszne obiady dla rodziny i kochanych wnuczków. Przy okrągłym stole koło tworzyłyby miękkie , wygodne krzesła z oparciem. Tuż niedaleko kuchni znajdowałaby się łazienka, aby mieć łatwiejszy dostęp do niej, tuż po zjedzeniu smakowitego dania. Znajdowałaby się w niej duża wanna , prysznic , toaleta i zlew z wielkim lustrem. W sypialni natomiast powinien się pojawić miękki dywan w pobliżu wygodnego i ciepłego łóżka.
W moim domu napewno nie mógłbym przeżyć bez jakiego kolwiek przyjaciela. Myślę, że byłby to pies , kot i 2 papugi.
Cały dom wykonany był by z ciemnego drewna. Na dachu pojawiły by się baterie słoneczne, aby mniej płacić za prąd no i chronić środowisko. Chciałbym aby moje mieszkanie było położone w ciekawym miejscu . Aby otaczało go wszystko co związane z naturą. Najlepiej by było jakbym miał niedaleko do sklepu , miasta , przystanku. Miło by też było gdybym miał tuż za domem plaże lub basen. Ale najważniejsze żebym mieszkał blisko kochanej rodziny .
3 3 3