Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-13T22:35:22+01:00
Co sadzisz o milosci?
Miłość niejedno ma imię. Sentencja ta jest doskonale znana każdej osobie, która miała z nią styczność. Wśród jej rodzajów jest miłość prawdziwa, na całe życie, platoniczna, braterska albo matczyna. Moim zdaniem nie jest jednak możliwa taka od pierwszego wejrzenia.
Jest to najczęściej chwilowe zauroczenie drugą osobą, często mylone z powyższym pojęciem. Stwierdzenie to zostało poparte przez grono naukowców. Człowiek w początkowej fazie zawierania znajomości z przeciwną płcią, nie kieruje się emocjami, ale chemią występującą pomiędzy nimi. Dopiero po tym następuje pewnego rodzaju "wodospad myśli", mający na celu ukształtowanie opinii o poznanej osobie. Miłość opiera się natomiast na dłuższym kontakcie z upatrzoną istotą. W tym czasie zakochani odkrywają swoje najskrytsze tajemnice i pragnienia. Starają się także zaspokoić pragnienia ukochanej bądź ukochanego oraz pokazać swoje całkowite zaufanie. Dbają o siebie wzajemnie, jak o drogocenne diamenty, które trzeba polerować żeby nie utraciły swojego blasku.
Podsumowując, miłość jest długotrwałym procesem, wymagającym całkowitego zaangażowania się człowieka w związek. Nie może pokazać się i z niknąć z nienacka. Uczucie zakochania od pierwszego wejrzenia jest wyłącznie zauroczeniem, które może prowadzić do krótkiej przygody albo prawdziwej miłości.
1 5 1
2010-03-13T22:39:38+01:00
"Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi."
- Paulo Coelho

Według mnie miłośc jest stanem ducha.A raczej chorobą,kochając uzależniamy całe swoje życie od drugiego człowieka.Staramy się,pragniemy wywołac choc najmniejszy uśmiech na jego twarzy.Jesteśmy skorzy do wszelkich poświęceń aby uzyskac w zamian również chocby marną namiastkę uczucia. Choc miłośc potrafi uszczęśliwic, dodac skrzydeł wielu już zraniła. Można kochac wiele razy. Można również pokochac raz ale tak na całe życie chociażby jak Romeo i Julia. Miłośc ma wiele oblicz.Może byc romantyczna,zdradliwa,namiętna. Zawsze największa i najważniejsza.Myślę że miłośc jest każdemu człowiekowi potrzebna do szczęścia.
" Oto jest miłość, dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się że czekali na siebie całe życie."
Według mnie ta senstecja w całości oddaje prostotę miłości.
Wielu ludzi potrafi pięknie mówic o miłości nigdy jej nie doświadczając.
Lecz czy słowa są tu najważnejsze ?
"miłośc ci wszystko wybaczy...."
2 5 2