A)Oszacuj , czy 1,50 wystarczą na dwa batony Pawełek .
b)Czy 10 zł wystarczy na 40 dag śliwek w czekoladzie ?
c)Co jest droższe :20 dag landrynek i baton Pawełek .Czy można jeszcze kupic czekoladę ?
d)Co jest droższe : 20 dag landrynek czy baton Pawełek ?
e)Wybierz trzy rodzaje słodyczy , które można kupic , płacąc za wszystkie mniej niż 5 zł , ale więcej niż 4 zł.


Pawełek -baton -0 ,69 zł
Czekolada -1,95 zł
Cukierki z śliwek w czekoladzie -2,53 zł /100kg
Landrynki -3,54 zł/kg

3

Odpowiedzi

2010-03-14T08:43:55+01:00
A) Wystarczy bo 1,50 dzielone na dwa to 0,75 zł czyli skoro batonik kosztuje 0,69 to jest to mneij niz 0,75 zł
2*0,69<1,50
b) Skoro 10 dag kosztuje 2,53 a 40 dag to 4 razy wiecej to wiadomo ze 10 zł nie starczy bo 10 zł dzielone na 4 to 2.50 a to mniej niz 2,53
4*2,53<10
c) 0,2 * 3,54 + 0,69 < 1,95
skoro landrynki kosztuja 0,71 zł a pawelek 0,69 zł to łacznie daje 1.4zł co jest mniej niz 1,95
d) 0,2 * 3,54 > 0,69
wiadomo ze wiecej kosztuja landrynki bo 0,71 zł jest wiecej niz 0,69 zł
e) 1. czekolada , 100 gram sliwek w czekoladzie, baton pawelek
2. landrynki i baton pawelek
3.czekolada + sliwki w czekoladzie
26 3 26
2010-03-14T08:44:30+01:00
A) 0,69 x 2 = 1,38zł .Odp: Wystarczy 1,50złotych i jeszcze zostanie

b) 2,53zł - 100gram
2,53zł x 4 = 10,12zł.Odp; Niewystarczy na kupienie 400gram śliwek

c) 200dag = 200gram
3,54zł = 100gram
3,54 x 0,2 = 0,71-landrynki
0,69 - pawełek
0,71+0,69 = 1,40zł <1,95zł
d)
1kg = 100 dag

Landrynki:
100 - 3,54
20 - x
100x = 70,8 /: 100
x = 0,708


0,708 > 0,69

Landrynki są droższe.

e)
Pół kilo landrynek czyli wychodzi 1,77zł
Pawełek 0,69zł
Czekolada 1,95zł
1,77+0,69+1,95=4,41zł

21 3 21
2010-03-14T09:21:28+01:00
A) 0,69 jest to około 0,70
0,70 * 2 = 1,40

odp. Wystarczy

b) domyślam sie, że podałeś zła cenę śliwek, która powinna wynosc 2,53zł/10dag.

10zł : 4 = 2,50zł
odp. Nie wystarczy

c)
200dag = 200gram
3,54zł = 100gram
3,54 * 0,2 = 0,71 - cena landrynek
0,69 - cena pawełeka
0,71+0,69 = 1,40zł < 1,95zł

d) Z zadanie poprzedniego cena landrynek - 0,71
pawełka 0,69
0,71 > 0,69

e)Czekolada + pawełek + jakiś owoc (fajnie pasują landrynki)

0,5kg landrynek = 1,77zł
Pawełek 0,69zł
Czekolada 1,95zł
1,77+0,69+1,95=4,41zł
18 2 18