Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T11:47:36+01:00
1,20 zł - chleb z opakowaniem
x-opakowanie
1-o tyle jes droszy chleb
1,20- 1 =0,20 zł
odp:opakowanie kosztuje 0,20 zł
2010-03-14T11:48:05+01:00
X - cena opakowania
x + 1 - cena chleba
x + x + 1 = 1,20
2x= 1,20 - 1
x = 0,1

odp. opakowanie kosztuje 10 groszy
2010-03-14T11:52:20+01:00
Dane:
x - opakowanie
x + 1 - chleb

Rozwiązanie:
x+1+x =1,20
2x=1,20 - 1
x =0,1