Odpowiedzi

2010-03-14T12:44:57+01:00
¼ z 5,60 = 1,40 zł
½ z 4,80 = 2,40
1,40 + 2,40 = 3,80 zł
6 zł > 3,80 zł
Mamie wystarczy 6 zł na zakupy
2010-03-14T12:46:22+01:00
0.25*5.60=1.40
4.80/2=2.40

2.40+1.40=3.80

6.00-3.80=2.20

odp. starczy na zakupy 6zł i zostanie 2zł 20 gr reszty
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T12:49:06+01:00
Dane;
0,25 kg tyle chce kupić mandarynek
5,60 zł tyle kosztuje kilogram mandarynek
0,5kg tyle chce kupić pomarańczy
4,80 zł tyle kosztuje kilogram pomarańczy
szkane;?
Czy wystarczy jej ^ zl na zakupy

Proporcja.

0,25 kg------x
1kg------5,60zl

x=0,25*5,6/1= 1,40 -- tyle zapłaci za mandarynki

0,5kg----x
1kg------4,8zl

x=0,5*4,8/1= 2,4--- tyle zapłaci za pomarańcze

Wiec razem zapłaci 1,40+2,40= 3,80

Wiec 6-3,80=2,20-- tyle jej zostanie reszty.