Przygotuj opowiadanie z wyrazami frazeologicznymi np. stracić głowę, mieć skrzydła u ramion, język stanął kołkiem, chcieć zapaść się pod ziemię, płakać jak bóbr, serce się kraje, kamień spadł z serca, mieć nogi jak z waty, włosy stanęły mi dęba, włos jeży mi się na głowie, ciarki przeszły po plecach

Opowiadanie zacznij od słów:
Stałem na warcie w lesie i nagle..
lub
Lekcja matematyki nic nie umiem i nagle słyszę..

2

Odpowiedzi

2010-03-14T13:08:18+01:00
Stałem na warcie w lesie i nagle usłyszałem szelest. Było już sporo po północy, więc nogi zrobiły mi się jak z waty. Bałem się, że to jakieś dzikie zwierze, i że zaraz mnie zaatakuje. Odwróciłem się powoli do tyłu i zobaczyłem druha z latarką. Potem okazało się, że chciał sprawdzić czy jestem dzielny. Kamień spadł mi z serca, że nie uciekłem stamtąd z paniką. Wtedy to dopiero zapadłbym się pod ziemie, jakby wszyscy się dowiedzieli że przestraszyłem się druha.

troche krótkie, no ale jest.. :>
1 3 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T13:14:05+01:00
Lekcja matematyki to lekcja, której najbardziej nie lubię, a w dodatku dzisiaj miała być kartkówka do której kompletnie nie byłem przygotowany.Gdy tylko weszliśmy do klasy, nauczycielka przywitała nas wcześniej zapowiedzianą kartkówka. Gdy przeczytałem polecenia poczułem, że mam nogi jak z waty. Chwilę przyglądałem się tylko na kartkę. Wiedziałem, że nic nie napiszę, bo nie znałem nawet wzorów. Po paru minutach koleżanka z ławki, najlepsza matematyczka w klasie, widząc moje zakłopotanie podała mi kartkę z napisanymi przez siebie odpowiedziami. Kamień spadł mi z serca i odetchnąłem z ulgą. Szybko przepisałem odpowiedzi i oddałem pracę.
Następnego dnia nauczycielka sprawdziła kartkówki. Dostałem piątkę, ale radość nie trwała długo, ponieważ pani nie uwierzyła w to, że sam napisałem moją pracę, więc przepytała mnie z wzorów. Język stanął mi kołkiem. Nauczycielka obok wypragnionej piątki postawiła mi jedynkę.
Oczywiście nie zmieniło to mojego podejścia do nauki i dalej nie lubię matematyki.
1 5 1