Zad1.
a) Pan Janusz kupił 8,5t węgla po 485za tonę .Ile zapłacił?
b)Pan Dominik kupił o 1350kg więcej węgla tego samego gatunki
. Ile zapłacił?
Zad2.
Trzeba przewieźć 21,5 tony węgla do składu.Do dyspozycji są samochody duże,na które można załadować 3,5 t towaru, lub małe, mogące przewieźć 650 kg towaru.
a) Ile kursów mogą wykonać duże samochody , aby przewieźć cały węgiel?A ile małe samochody?
b)Jeden kurs duzego samochodu kosztuje 2,80zł za kilometr , a małego 1,15zł za kilometr.Wczasie jednego kursu samochody mają do pokonania 170km.Jaki będzie koszt przewozu węgla małymi,a jaki dużymi samochodami?
c)Jak trzeba zorganizować przewóz , aby jego koszt był jak najniższy?
Z góry dziękuję..; ** Proszę o obliczenia ..:P i jak najszybszą odpowiedź pilne na jutro ..;* Dzięki..; D

2

Odpowiedzi

2010-03-14T13:18:26+01:00
Zad.1
a) 8,5 t * 485zł = 4122,50 zł
b)
1 t = 1000 kg
8,5 t + 1,350 t = 9,85 t

9,85 t * 485 zł = 4777,25 zł

zad2
a)Duży=21,5*3,5=6,2~7
Mały=21,5*0,65=33,1~34


b)
Duży=7*170=1190km 1190*2,80=3332zł
Mały=34*170=5780km 5780*1,15=6647zł


c)
Muszą jeździc tylko duże samochody
5 4 5
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T13:20:42+01:00
Zad1.

a)8,5t *485=4122,5
b)(8,5kg +1,350)*485=4777,25

zad2.
a)Duży=21,5*3,5=6,2~7
Mały=21,5*0,65=33,1~34


b)
Duży=7*170=1190km 1190*2,80=3332zł
Mały=34*170=5780km 5780*1,15=6647zł


c)
Muszą jeździć tylko duże samochody
2 3 2