W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków: pawełki po 10 zł 50 gr za kilogram oraz Marcinki - które są 1,2 razy droższe od Pawelkow . Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zl po zakupieniu 30 dag Pawelkow i 0,6 kg Marcinkow ?

3

Odpowiedzi

2010-03-14T13:51:31+01:00
10,50 * 1,2= 12, 60 zł- cena marcinków
20zł-( 0,3 * 10,5) + (0,6 * 12,6)= 20- 3,15+ 7,56= 20- 10,71= 9,29 zł- reszta
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T13:56:22+01:00
Dane:
10.5zł- cena pawełków za 1 kg
10.5zł*1.2- cena marcinków

1. obliczam cenę marcinków:
10.5zł*1.2=12.6

2.obliczam ile zapłacę za pawełki

0.3kg*10.5zł=3.15zł

3. obliczam cenę marcinków

0.6*12.6zł=7.56

4.obliczam ile kasy mi zostanie

20zł-(3.15zł+7.56zł)=20zł-10.71zł=9.29zł
odp. zostanie mi 9.29 zł. ;D
2010-03-14T13:57:08+01:00
P - 10,50 zł kg
M - 1,2 razy droższe od Pawełków
10,50 x 1,2 = 12,60 zł
Michałki kosztują 12,60 zł
10,50 x 0,3 = 3,15 zł
12,60 x 0,6 =7,56 zł
7,56 + 3,15 = 10,71 zł
20,00 - 10,71 = 9,29 zł
Odp. Zostanie 9,29zł reszty.