Zestaw ojca kosztował 34 zł , zestaw mamy kosztował 28 zł , zestaw Oli kosztował 32 zł , a Mai 26 zł .W każdym zestawie jest surówka za 3 zł , z której wszyscy zrezygnowali i odliczono im cenę . Tato i Majka dodatkowo zamówili sernik za 4 zł (4 zł to za 2 osoby) . Jaki był całkowity rachunek ? Jaki był średni rachunek na osobę ? Jaki byłby średni rachunek na osobę , gdyby nie zamówili sernika ?

Dam najj ;***

3

Odpowiedzi

2010-03-14T15:21:25+01:00
34+28+32+26-3*4+4=124-12=112 zł cena z sernikiem
112zł : 4 = 28zl średnia cena z sernikiem

34+28+32+26-3*4=120-12=108zl cena bez sernika
108:4=27 zl średnia cena bez sernika

1 1 1
2010-03-14T15:21:43+01:00
Tato:34 zł
Mama:28zł
Ola:32zł
Maja:26zł
(34+28+32+26)-3=120-3=117
117zł-cena bez sernika
117+4=121zł-cena z sernikiem
121:4=30,25zł-średnia z sernikiem
117:4=29,25zł-średnia bez sernika

1 1 1
2010-03-14T15:31:54+01:00
Cz. 1
34-3=31
28-3=25
32-3=29
26-3=23


31+25+29+23=108+4( 2 i 2 )=112


Odp. Całkowity wynik wynosi 112 zł .

Cz. 2
112:4=28 sprawdzanie : 28*4=112

Odp. Średni wynik na osobę wynosi 28 zł .

Cz. 3

112-4=108
108:4=27 sprawdzanie : 27*4=108

Odp. Średni wynik bez sernika wynosi 27 zł.

Mam nadzieję , że się podoba ;)
1 1 1