Odpowiedzi

2010-03-14T16:21:21+01:00
1 kg w dużym opakowaniu: (1-1/5) * 15 = 4/5 * 15 = 12 zł
cena dużego opakowania: 2,4 * 12 = 28,8 zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T16:23:16+01:00
1 kg małego proszku = 15 zł
Cena 1kg proszku w dużym opakowaniu waży 2,4kg i jest o 1/5 niższa niż cena 1kg proszku w małym opakowaniu. Ile kosztuje duże opakowanie proszku?
15-1/5*15=15-3=12
12*2,4=28,8
Odp. Duże opakowanie proszku kosztuje 28,8 zł.
1 5 1