Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T16:35:05+01:00
Główni dowódcy:
gen. broni Michał Tadeusz Tokarzewski-Karaszewicz ps. "Torwid"
gen. broni Kazimierz Sosnkowski ps. "Godziemba"
gen. dyw. Stefan Paweł Rowecki ps. "Grot"
gen. dyw. Tadeusz Marian Komorowski ps. "Bór"
gen. bryg. Leopold Okulicki ps. "Niedźwiadek"
płk. Jan Rzepecki

Delegaci rządu:
* Jan Skorobohaty-Jakubowski od 25 maja do 14 grudnia 1940 (tymczasowo).
* Cyryl Ratajski od 3 grudnia 1940 do 5 sierpnia 1942.
* Jan Piekałkiewicz od 5 sierpnia 1942 do 19 lutego 1943
* Jan Stanisław Jankowski od 19 lutego 1943, (formalnie od 21 kwietnia 1943) do 27 marca 1945.
* Stefan Korboński od 27 marca 1945 do 28 czerwca 1945 (p. o.)
* Jerzy Braun od 28 czerwca 1945
3 5 3
2010-03-14T17:20:04+01:00
Gen. broni Michał Tadeusz Tokarzewski-Karaszewicz ps. "Torwid"
gen. broni Kazimierz Sosnkowski ps. "Godziemba"
gen. dyw. Stefan Paweł Rowecki ps. "Grot"
gen. dyw. Tadeusz Marian Komorowski ps. "Bór"
gen. bryg. Leopold Okulicki ps. "Niedźwiadek"
płk. Jan Rzepecki

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dowódcy

Delegaci rządu:
Jan Skorobohaty-Jakubowski od 25 maja do 14 grudnia 1940 (tymczasowo).

Cyryl Ratajski od 3 grudnia 1940 do 5 sierpnia 1942.

Jan Piekałkiewicz od 5 sierpnia 1942 do 19 lutego 1943

Jan Stanisław Jankowski od 19 lutego 1943, (formalnie od 21
kwietnia 1943) do 27 marca 1945.

Stefan Korboński od 27 marca 1945 do 28 czerwca 1945 (p. o.)

Jerzy Braun od 28 czerwca 1945


Mam nadzieje, ze pomogłem ;)
Pozdrawiam Darmar93

Proszę o naj ;)