Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T16:26:33+01:00
Nie jestem pewna czy ci się spodoba , bo chyba troche krótkie :D
Hałas to dźwięk nieprzyjemny i niepożądany, powodujący nadrażliwość, przemęczenie organizmu, a szczególnie słuchu. Szkodliwość działania hałasu na organizm człowieka objawia się zmęczeniem, problemy z nauką, trudnościami w skupieniu się, zaburzeniami orientacji, podwyższeniem ciśnienia, bólem czasami zawrotami głowy.
Każdy z nas potrzebuje muzyki lub jakiegokolwiek dźwięku dla relaksu jednak wiele osób może sobie zaszkodzić np. poprzez zbyt głośne słuchanie ich ulubionych utworów.
Większości młodzieży nie przeszkadza duży hałas jeżeli chodzi o muzykę lecz gdy to jadący tramwaj lub maszyny pracujące na pobliskiej budowie hałas staje się uciążliwy i z czasem nie do zniesienia. Wyobraźmy sobie sytuację, po męczącym dniu w szkole pełnym wrzasku na korytarzach i często też w klasach wracasz do domu, tam czeka Cię dużo nauki. Późna porą kładziesz się spać, gdyż twój przemiły sąsiad, mechanik zaczyna pracować przy samochodzie z różnymi narzędziami wydającymi wiele drażniących dźwięków, a przecież jutro trzeba wcześnie wstać i wrócić do miejsca, gdzie panuje wielki chaos. W szkole zmęczenie które odczuwamy, po 8 godzinach lekcji, nie jest spowodowane jedynie wytężoną praca umysłu, lecz też otaczającym nas harmiderem.
Bywa też tak, że na lekcji mamy zadaną przez nauczyciela pracę, która ma by c wykonana samodzielnie lub w grupach. Jednakże nie możemy się skupić, ponieważ osoby, którym nie zależy na wykonaniu polecenia nauczyciela, zajmuję się czymś niezwiązanym z lekcją i do tego robi wiele hałasu. Osoby te zachowują się odpowiedzialnie, bo nie zdają sobie sprawy z tego, iż inni uczniowie mogą przez nich ucierpieć, np. pisać dodatkowe wypracowanie. Hałas, który wywołany jest przez niesfornych uczniów, nie przeszkadza tylko nam, ale też nauczycielowi. Nauczyciel jest również człowiekiem, który pragnie chwili spokoju i ciszy.
W celu oderwania się codziennego zamętu i odprężenia, możemy udać się w jakieś spokojne miejsce, takim obszarem, może być, np. muzeum czy park, niekiedy też wyjazd poza miasto, pozwala nam odpocząć.

Pozdrawiam :P