Odpowiedzi

2010-03-14T16:34:24+01:00
0,7·3,9=2,73
4/3·9,2=ok. 12,27
50-15=35
Reszta 35 zł.
2010-03-14T16:36:39+01:00
Jabłka
1kg= 3,90zł
0,7kg=x
0,7*3,90=2,73zł

gruszki:
1kg=9,20zł
1 1/3kg=x
4/3*9 1/5= 4/3* 46/5= 184/15= 12 4/15= 12,26zł

Razem:
2,73zł+12,26zł=14,99zł
50zł-14,99zł=35,01zł

Otrzymała 35,01zł reszty.