Potrzebuję do tego jakiś sensownych ( w miarę długich komentarzy = ok. pół strony)

Palikot chce być premierem.


1) Janusz Palikot udzielił wywiadu portalowi Onet.pl, w którym oświadczył, że chciałby objąć urząd premiera po Donaldzie Tusku, a PO była by w stanie osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Jak ocenił wiceszef klubu PO, taka koalicja mogłaby być zawarta, jeżeli SLD "przetrwa" jako partia.

2) Brytyjski książę przybywa do Polski


Następca brytyjskiego tronu książę Karol z małżonką rozpocznie w poniedziałek trzydniową wizytę w Polsce. Tego dnia para książęca spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem; we wtorek odwiedzi Puszczę Białowieską.

3) "Elegancja polityczna" Marszałka Sejmu

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski tłumaczył, że apelując do Radosława Sikorskiego, by w prawyborach zagłosowali na siebie nawzajem, miał na myśli "elegancję polityczną".

4) 28 noworodków uratowano dzięki "oknom życia"

28 noworodków uratowano dotąd dzięki 33 "oknom życia", które znajdują się w różnych miastach Polski - poinformował sekretarz generalny Caritas Polska, ks. Zbigniew Sobolewski. Najwięcej dzieci pozostawiono w Krakowie - 11 i w Warszawie - ośmioro; ostatnie trafiło tam w środę


5) Powrót zimy trwa w najlepsze

Mgła, padający śnieg oraz wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne ograniczają widoczność i utrudniają w niedzielę orientację w terenie. Ratownicy odradzają wycieczki w wyższe partie Tatr.

6) Podkarpackie: utrudnienia na trzech drogach wojewódzkich


Na Podkarpaciu w niedzielę rano utrudnienia występowały na trzech drogach wojewódzkich w południowych powiatach regionu - poinformował dyżurny Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Janusz Kwiatkowski.

7) Zatrzymano seryjnego włamywacza do plebanii


Policjanci z Podkarpacia zatrzymali mężczyznę, który włamał się do kilkunastu plebanii m.in. w Rzeszowie i Warszawie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mógł zrabować nawet 100 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia.

8) Beskidy: dziesięciogodzinna akcja goprowców

Dziesięć godzin trwało w sobotę do północy sprowadzanie łącznie ośmiorga osób ze szlaków w rejonie masywu Babiej Góry. Jak informują ratownicy, turystów zaskoczyło nagłe załamanie pogody. Nikomu nic poważnego się nie stało.

9) Dolnośląskie: śmiertelne, czołowe zderzenie

Nie ma już utrudnień na drodze krajowej nr 5 (Wrocław-Poznań), gdzie po wypadku w okolicy miejscowości Borzęcin (Dolnośląskie) wprowadzony był ruch wahadłowy - poinformował oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.
2

Odpowiedzi

2010-03-14T17:48:06+01:00
Sytułacja dzisiejszej polski nie jest najlepsza choć nie jest tez zła. Niskie cisnienie atmosferyczne, zima widocznie obniżyła samopoczucie obywateli.
Dlatego tesz Lubelski polityk Janusz Palikot ogłosił iż chciałby objąć użont premiera. obecnie w mediach było o tym bardzo głośno. Palikotowi postawino zażuty zakłucania ciszy wyborczej. wiekszość obywateli pPolski sadzi że Obietnica J.Palikota skaczy sie tylko na słoach bezpokrycia.

w najbliższych dniach przewidywany jest przybycue kiącia Karola do Polski. wizyta ta budzi niepokuj i wielkie obawy.Para książecą będzie na spotkaniu z premierem i prezydentem Polski. Ma być to rozmowa tyczaca sie rozmów o wspólnych interesach Polsko-Brytyjskich. Po męczącej wizycie Para ma odwiedzić jedyna w swoim rodzaju puszce białowiską by popodziweiać widoki żubrów.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T18:10:11+01:00
1)Janusz Palikot ma zamiar startować w wyborach. Jednak sondaże za nim nie przemawaiają . chęc na zagłosowanie na Palikota wyraża 0,5% polaków.pan Palikot mimo to chciałby objąć stołek po Donaldzie Tusku .

2)Brytyjski książe Karol wraz ze swą piękną małżonką zawitają do Polski.Plan jest krótki . W poniedziałek przyjazd . We wtorek spotkanie z prezydentem i premierem . Środę królewska para spędzie w towarzystwie żubrów.

3)Bronisław Komorowski sprostował swoją wypowiedź by razem z Radosławem Sikorskim zagłosować na siebie nawzajem w prawyborach.Sprostowanie dotyczyło tego , że Komorowski nawał to elegancją polityczną

4)okno życia uratowało już 28 noworodków, ale cały czas dzieci przybywa . Najwięcej noworodków uratowano w Krakowie, bo aż 11 . W Warszawie uratowano 8 dziecie . Ostatnie w ostatnią środę

5)Zima nie chce opuścić polski. Trwają zamiecie i mgły, a ratownicy odradzają wycieczki w góry. wszyscy boją się powodzi które mogą nastąpić w wiośnie. W Warszawie przygotowano już 2000 worków z piachem.

6)W województwie podkarpackim drogi w bardzo złym stanie ciągle korki i jeszcze raz korki . Jak ktoś ma tam rodzinę niech lepiej pojedzie tam za tydzień . Teraz kierowcy zdają nam raporty o bardzo słabej przejezdności dróg.

7)ale Podkarpacie to nie tylko złe drogi, ale też dobrzy policjanci. W ostatnią sobotę zatrzymali seryjnego włamywacza w sutannie o pseudonimie " wikary". Włamywaczowi grozi 10 lat pozbawienia wolności.

8)W Beskidach miała miejsce 10 godzinna akcja goprowców. w okolicach Babiej góry 8 turystów zaskoczyła pogoda .Na szczęście telefony mieli przy sobie.

9)Niestety są tez smutniejsze fakty w dolnośląskim doszło do czołowego zderzenia fiata z fordem. Kierowca Fiata nie żyje . Ruch wahadłowy już tam zlikwidowano i można jedzić normalnie .