Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T17:44:10+01:00
X - cena zajączka
y - cena czekoladowego jajka

{x+2y = 4
{5x+2y = 12

{x = 4-2y
{5(4-2y) + 2y = 12

{x = 4-2y
{20-10y+2y=12

{x = 4-2y
{-8y=-8

{y=1
{x=2

Odp. Zajączek kosztował 2 zł, a czekoladowe jajko 1 zł.

Liczę na najlepsza odpowiedź :))
1 5 1