W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków " Pawełki " po 10 zł 50 gr . za kilogram oraz " Marcinki " - 1,2 razy droższe od " Pawełków " . Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł o zakupieniu 30 dag " Pawełków i 0,6 kg " Marcinków " . Zapisz wszystkie obliczenia .

Proszę o podanie wszystkich wyników i obliczeń . !

2

Odpowiedzi

2010-03-14T18:15:03+01:00
1 kg Marcinków= 1,2 *10,5= 12,6(zł)
30 dag Pawełków= 10,5*0,3=3,15(zł)
60 dg Mrcinków=12,6*0,6=7,56(zł)
reszta= 20-(7,56+3,15)=9,29(zł)
od.Reszta wynosi 9,29 zł
10 3 10
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T18:17:03+01:00
W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków " Pawełki " po 10 zł 50 gr . za kilogram oraz " Marcinki " - 1,2 razy droższe od " Pawełków " . Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł o zakupieniu 30 dag " Pawełków i 0,6 kg " Marcinków " . Zapisz wszystkie obliczenia .

Pawełki 10,50 za 1kg
Marcinki 1,2 x 10,50 za 1kg = 12,60 zł za 1 kg

Pawełki:
30 dag = 0,3 kg
0,3 kg x 10,50 = 3 zł 15 gr czyli 3,15 za 30 dag

Marcinki:
0,6 kg
0,6 kg x 12,60 = 7 zł 56 gr czyli 7,56 za 60 dag

w sumie zapłacił:
3,15 + 7,56 = 10,71
dostał 20 zł
czyli 20 - 10,71 = 9,29 zł

Odp: zostanie 9,29 zł reszty
41 4 41