Hej czy pomożecie mi rozwiązać kilka zadań :
1.zakupy Kasi to 0,6 kg jabłek po 2,35 kilogram , 1 i 1/4 gruszek po 3,40 kilogram i 80 dag mandarynek. Ile ważyły te zakupy ?
b)Ile kosztowały jabłka, a ile gruszki ?
c) Za swoje zakupy lącznie zapłacono 9,54zł. Ile kosztował kilogram mandarynek?

prosze o rozwiązanie tego zadanie jak najszybciej....plisssss :)
i wszystkie obliczenia

3

Odpowiedzi

2010-03-14T18:50:46+01:00
1)

1 i 1/4 kg = 1,25 kg
0,6 kg
80 dag = 0,8kg

1,25 + 0,6 + 0,8 = 2,65


2)


cena jabłek: (* w zadanich to znak mnożenia)

0,6 * 2,35 = 1,41 zł


cena gruszek:

1,25 * 3,4 = 4,25


3)


9,54 - (1,41 + 4,25) * 0,8 = 9,54 - 5,66 = 3,88 zł za 0,8 kg mandarynek

3,88 : 0,8 = 4,85 zl za kg



odpowiedzi na wsszystkie poniższe zadnia:
1) odp: zakupy ważyły 2,65 kg
2) odp: gruszki kosztowały 4,25 zł , a jabłka 1,41 zł
3) odp: kilogram mandarynek kosztował 4,85zł




Pozdrawiam girraffe
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T18:51:14+01:00
1.zakupy Kasi to 0,6 kg jabłek po 2,35 kilogram , 1 i 1/4 gruszek po 3,40 kilogram i 80 dag mandarynek. Ile ważyły te zakupy ?
b)Ile kosztowały jabłka, a ile gruszki ?
c) Za swoje zakupy lącznie zapłacono 9,54zł. Ile kosztował kilogram mandarynek?
a)
0,6+1,25+0,8=2,65 kg
b)
(0,6*2,35)+(1 1/4*3,4)=1,41+1,25*3,4=1,41+4,25=5,66 zł za jabłka i gruszki
c)
(0,6*2,35)+(1 1/4*3,4)+0,8x=9,54
5,66+0,8x=9,54
0,8x=9,54-5,66
0,8x=3,88
x=3,88:0,8
x=4,85 zł za kg mandarynek

Spr.
5,66+4,85*0,8=5,66+3,88=9,54 zł
pozdrawiam:)
2010-03-14T18:58:42+01:00
0,6kg=60dag
1 1/4kg=125dag
80dag
60dag+125dag+80dag=265dag=2kg65dag
odp zakupy wazyly 2 kg 65 dag
b)
jablka
2,35÷10= 0,23 zl
0,23×6=1,38zl
gruszki
3,40÷4=0,85
3,40+0,85=4,25 zl
odp jablka kosztowaly 1,38zl a gruszki 4,25zl
c)
9,54zl-(4,25zl+1,38zl)=9,54zl-5,63zl=3,91zl
3,91zl-cena 80dag mandarynek
3,91÷8=0,48zl-cena 10 dag
0,48×10=4,80zl
odp kilogram mandarynek kosztowal 4,80