Jak odnosisz się do ludzi potrzebujących pomocy ? Co , Twoim zdaniem można zrobić aby wesprzeć takie osoby ?nie chodzi tu tylko o osoby biedne , potrzebujący mogą być też wokół nas.

praca , na co najmniej 1 stronę A5 , daję najlepsze , zbyt krótkie , lub beznesowne odpowiedzi zgłaszam jako błędne .

zadnie na jutro , proszę o pomoc . ; /

z góry dzięki < 3

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T19:00:11+01:00
Celem mojej pracy jest odpowiedź na pytanie jak odnoszę się do ludzi potrzebujących pomocy,i co ludzie mogą zrobić aby wesprzeć takie osoby.Takich osób nie trzeba szukać zbyt daleko.My tego nie widzimy ale potrzebujący są wśród nas.Każdy myśli,że osoba potrzebująca to osoba biedna,bez dachu nad głową,jedzenia itp.Jednak nie zawsze tak jest.Ludzie potrzebujące coraz częściej szukają ciepła i miłości a nie pomocy finansowej.Na co dzień nie spotykam wielu osób potrzebujących.Jednak kiedy ich widzę staram się być da nich miła i sympatyczna.Jeśli tego chcą staram się ich wysłuchać i wesprzeć.Wiele osób nasuwa sobie pytanie:Jak można wesprzeć takiego człowieka?Jak mu pomóc?Otóż nie jest to takie trudne.Osoby potrzebujące psychicznego wsparcia oczekują na chwile rozmowy,wypad w ciekawe miejsce,po prostu na bycie z taką osobą.Natomiast tych którzy potrzebują jedzenia-nakarmić, picia-napoić,ubrania-odziać.Pomaganie słabszemu nie jest wcale trudne.Trzeba po prostu chcieć.

Myślę,że będzie dobrze, pozdrawiam:)
15 4 15
2010-03-14T19:04:52+01:00
Ludzie mogą potrzebować różnej pomocy. Zdaję sobie sprawę, że osoba tak młoda jak ja niekoniecznie może umieć pomóc. Ważne jest to, by wiedzieć do kogo zwrócić się ze swoim problemem. Na przykład gdy ktoś jest źle traktowany przez rówieśników, albo coś mu zginęło w szkole. Człowiek potrzebujący to może być ktoś, kto ma kłopoty w nauce, albo nie może dogadać się z rodzicami i potrzebuje się komuś zwierzyć. Myślę, że można pomagać na wiele sposobów - wysłuchać kogoś, doradzić, skierować do jakiegoś dorosłego.
Czasem wystarczy uśmiech czy dobre słowo i nawet nie wiemy, że to komuś pomogło, bo spotkała go jakaś przykrość. Gdy się komuś pomaga to człowiek czuje się lepszy i zyskuje przyjaciół.
4 4 4
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T19:32:03+01:00
Aby pomóc osobom potrzebującym trzeba być gotowym psychicznie i fizycznie. Należy być przede wszystkim nastawionym na pomoc.
Pomagać możemy w sposób następujący:
- możemy chodzić na Wolontariaty, dzięki czemu pomożemy osobom niepełnosprawnym
- możemy zaopiekować się osobom starszą lub chorą fizycznie lub psychicznie
- możemy wysłać SMS na daną fundację
- możemy zbierać datki na Kościół, osoby starsze, na pomoc ubogim.

Osoby potrzebujące są wśród nas. Możemy zaopiekować się jakąś staruszką, np. zrobić jej zakupy; chodzić do hospicjum, na wolontariat. Uczestniczyć w różnych zajęciach, w którym można się nastawić na pracę.
9 4 9