1)Ewelina kupila w kwiaciarni roze,która kosztowała 2,45.dopłata za wstażeczke wynosiła 0,75zl.Julia wybrała mały bukiecik za 3,15.Która z dziewcząt zaplaciła wiecej i o ile? 2)Za zabawe karnawalowa zakupiono po 10kg każdego z trzech rodzajów cukierków.Ile zapłaconao za cukierki.Krowki:11,25/kg,Kukulki;9,13/kg,Pralinki 24,16/kg.3)Banany kosztuja 3,90zl/kg,a winogrona 9,20zł/kg.Mirek kupił 0,7kg winogron 1kreska 1,5kg bananow .Ile zlotych reszty otrzymal mirek jesli placil banknotem dwudziestozlotowym? 4)długopis kosztuje 23,80zl,a olowek 1,70 zl.ile razy tanszy jest olowek od dlugopisu? 5)za 2,5 metra firanki ala zapłacila 51,25zl .patrycja potrzebuje 3kreska 2,5metra tej firanki.ile bedzie kosztowal material kupiony przez patrycje. 6)rok temu zuzia miala 1,54m wzrostu ,ale w ciagu roku urosla az 18cm.jaki jest jej obecny wzrost ?winik podaj w metrach 7)wlasciciel sklepu kupil w hutrowni 100 jogurtow po 1,80zl i sprzedal je po 2,15 ile zarobil? 8)trzech kolegow kupuje paczke wafelkow za 1,26zl.po ile zlotych powiini sie zlozyc? prosze o szybkie rozwiazanie jeszcze dziesiaj prosze to jest bardzo wazne kto pierszy odpowie zostanie super rozwiazanie

2

Odpowiedzi

2010-03-14T20:27:55+01:00
2.45+0.75=3,20zł
1)Ewelina o 0,05groszy
2)112,5+91,30+241,60=445,40
3) 5,85 banany+6,44winogrona=12,29
20-12,29=7,71reszty
4)tanszy 14razy
5)51,25
6)1,72m
7)zarobil 35złotych
8)po 0,42gr
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T20:39:59+01:00
1)Ewelina kupila w kwiaciarni roze,która kosztowała 2,45.dopłata za wstażeczke wynosiła 0,75zl.Julia wybrała mały bukiecik za 3,15.Która z dziewcząt zaplaciła wiecej i o ile?
Ewelina 2,45 + 0,75 = 3,20
Julia 3,15
3,20- 3,15=0,05
Odp: Julia zaplacila wiecej o 5 gr

2)Za zabawe karnawalowa zakupiono po 10kg każdego z trzech rodzajów cukierków.Ile zapłaconao za cukierki.Krowki:11,25/kg,Kukulki;9,13/kg,Pralinki 24,16/kg.
11,25 x 0,10 = 1,125
9,13 x 0,10 = 0,913
24,16 x 0,10 = 2,416
1,125+0,913+2,416=4,454
Teraz trzeba to wszystko dodac
1,125 + 0,913 + 2,416 + 4,454 = 8,908
Odp: za cukierki zapłacono 8,908

3)Banany kosztuja 3,90zl/kg,a winogrona 9,20zł/kg.Mirek kupił 0,7kg winogron 1kreska 1,5kg bananow .Ile zlotych reszty otrzymal mirek jesli placil banknotem dwudziestozlotowym?
winogrona=9,20 x 0,7=6,44
banany=3,90 x 1,5=5,85
6,44+5,85=12,29
20-12,29=7,71 reszty

4)długopis kosztuje 23,80zl,a olowek 1,70 zl.ile razy tanszy jest olowek od dlugopisu?
23,80 : 1,70 = 14
Odp: tanszy jest olowek o 14 razy

5)za 2,5 metra firanki ala zapłacila 51,25zl .patrycja potrzebuje 3kreska 2,5metra tej firanki.ile bedzie kosztowal material kupiony przez patrycje.

2,5 metra kosztuje 51,25
to 1 metr kosztuje 51,25 / 2,5 = 20,50
Patrycja=(3 x 20,50) : 2,5 =61,50 : 2,5 = 24,60

6)rok temu zuzia miala 1,54m wzrostu ,ale w ciagu roku urosla az 18cm.jaki jest jej obecny wzrost ?winik podaj w metrach

18 cm = 0,18 m
1,54 + 0,18 = 1,72 m
Odp: Zuzia teraz mierzy 1,72 m

7)wlasciciel sklepu kupil w hutrowni 100 jogurtow po 1,80zl i sprzedal je po 2,15 ile zarobil?
100 x 1,80 = 180
100 x 2,15 = 215
215 - 180 = 35
Odp: Zarobil 35 złotych

8)trzech kolegow kupuje paczke wafelkow za 1,26zl.po ile zlotych powiini sie zlozyc?
1,26 : 3 = 0,42
Odp: Powinni się złożyć po 42 grosze