Muszę napisać kartkę z Pamiętnika . - 1 dzień w faszystowskim kraju lub w komunistycznym kraju jak ten dzień wyglądał np. Pochód Majowy jak wyglądał lub inne . Bardzo proszę o pomoc PIlne. e mail : [email protected]

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-10-25T17:05:45+01:00
1 Maja 1970. W Zielonej Górze kilkutysięczna załoga,podejmujemy 1-majowe zobowiązanie i z entuzjazmem uczestniczymy w szlachetnym wysiłku budowania lepszego jutra.Niesiemy biało-czerwone i czerwone flagi, transparentów..Maszerują masowo przedstawiciele fabryk i zakładów pracy pozdrawiając ,stojących na trybunie przywódców partii oraz łumy widzów na chodnikach.Z głośników słychac ludowe i rewolucyjne pieśni ,po chwili zastępuje przemówienie Władysława Gomułki.Przy ul. Boh. Westerplatte ukazuje się czoło pochodu. Poprzedzają je orkiestry Zastalu, Polskiej Wełny i kolejarzy oraz poczty sztandarowe partii i organizacji. 25 rocznica zwycięstwa nad faszyzmem” stoją członkowie egzekutywy KW PZPR z I sekretarzem Mieczysławem Hebdą na czele.Za nimi idą zasłużeni działacze ruchu robotniczego, weterani walk o wolność, aktywiści, przodownicy.
Właściwy pochód otwiera ogromna kolumna młodzieży z ZMS i ZMW. Białe koszule, czerwone krawaty. Za nimi załogi fabryk. Na początek zastalowcy.
niewiem pozmieniaj cos albo dodaj