Pierwsze zadanie:
Wracając z wycieczki kupiliśmy w sadzie 25kg jablek placac za nie 80zl. W sklepie 1 kilogram jablek tej samej odmiany kosztuje 3,60zl. Oblicz ile pieniedzy zaoszczedzilismy kupujac jablka w sadzie.
Drugie zadanie:
Podczas mroznej zimy uczniowie planowali urzadzic lodowisko na boisku szkolnym. Ma ono ksztalt prostokata o wymiarach 24m i 35m . Na kazdy metr boisa uczniowie planowali wylac 40 litrow wody. Woda miala byc dowozona cysterna o pojemnosci 5.000litrow. Ile litrow wody uczniowie planowali wylac na cale boisko? Ile najmniej razy musialaby przyjechac cysterna, aby przywiezc cala potrzebna wode.
Trzecie zadanie:
W czasie wycieczki odwiedizlismy rowniez ogrod zoologiczny. Ogrod ma ksztalt prostokata o bokach 220m x 300m. Połowę jego powierzchni zajmuja wybiegi dla zwierzat, 30% terenu zamieszkuja ptaki, pozostala czesc terenu nalezy do zwierzat wodnych. Oblicz, ile kilometrow kwadratowych zajmuja tereny dla zwierzat wodnych.
Czwarte zadanie:
Wracając z wycieczki mama kupila truskawki, ktore podzielila na 12 porcji. Szesc porcji 1/4kg, 4 porcje 1/2kg i pozostale porcje 3/4 kg. Ile kilogramow truskawek lacznie zakupila mama?
Z góry WiLEKI dzięki!!!!!!;]

1

Odpowiedzi

2010-03-15T13:01:05+01:00
Zad 1
25kg ×3,60 = 90zł
90zł- 80 zł = 10zł
Odp: zaoszczedzono 10 zł
zad,3
220m × 300m= 66000m²
66000 : 2 = 33000 - wybiegi dla zwierząt

100% - 66000
30% - x
x= 30 × 66000 ÷ 100
x= 19800 - ptaki

33000+ 19800=
66000- 52800=13200 km²

zad,4
6 x 0,25 = 1,5 kg
4 x 0,5 kg = 2kg
2 x 0,75kg = 1,5 kg
2+ 1,5+1,5 = 5kg
10 4 10