Odpowiedzi

2010-03-15T15:05:55+01:00
.....Dzieci chcą być już dorosłymi, natomiast dorośli mile wspominają czasy dzieciństwa...tak było, jest i będzie. Każdy kiedyś był dzieckiem, potem stał się dorosłym. Taka jest kolej rzeczy, dzieciństwo przygotowuje nas do życia dorosłego. Wydaje mi się, że jednak lepiej jest być dzieckiem ze względu na brak obowiązków, beztroskość życia, swobodę...Dzieci nie mają, a przynajmniej nie powinny mieć, problemów, zmartwień. Wszystko, czego potrzebują muszą dostarczyć im rodzice- na tym polega presja wywierana na osobach dorosłych, którzy ciągle chcą być coraz bogatsi, mieć lepsze domy, samochody, ubrania..tego samego chcą dla swoich dzieci. Przez tą ciągłą pogoń za pieniądzem stają się oni nieszczęśliwi- nie doceniają piękna chwili, tego, że mają wspaniałą rodzinę, zdrowie... Dzieci nie mają tej "obsesji" i na tym polega ich beztroskość i radość z każdej chwili mogącej spędzić z kolegą na podwórku lub na zabawie z rodzicami.
.....Po pierwsze dzieci mają wiecej czasu wolnego ze względu na małą ilość obowiązków. Rorośli nie mają tak wesoło- muszą pracować, jak nie w pracy to w domu. Zycie dorosłych jest nierozerwalnie związane z pracą- gotowaniem, sprzątaniem, zarabianiem pieniędzy. Taka egzystencja nie jest ciekawa i zapewne wszystkie dzieci zbuntowałyby się, gdyby miały codziennie wykonywać tą samą, nudną pracę...Jednak z biegiem każdy człowiek przyzwyczai się do tego, nawet te teraz zbuntowane dziecko.
....Po II dzieci nie przejmują się aż tak jak dorośli. Dorośli są mniej odporni na krytykę, wszystkim się martwią. Dlatego okres dzieciństwa jest szczęśliwszy.
....jako III argumentem chciałabym przytoczyć fakt innego poczucia rozrywki. Nawet najbardziej wyluzowany dorosły nie bd umiał bawić się tak jak dziecko. Dorośli mówią, że są zbyt zmęczeni, aby pobiegać czy powygłupiać się. Dorośli nie bawią się, a tym samym mija ich jedna z największych przyjemności.
....Podsumowując wydaje mi się, że nie ma to jak być dzieckiem...Dzieciństwo każdego z nas upłynie lub już upłynęło i nie należy tego przyspieszać. Człowiek powinien mieć na wszystko czas- dzieciństwo, dorósłość, praca, emerytura...
18 4 18