Odpowiedzi

2010-03-15T14:53:34+01:00
Mój sad.
W moim sadzie można odpocząć. Głownie dzięki barwnym roślinom, rosnącym wokoło.
Moim ulubionym miejscem odpoczynku jest jednak piękna, niewysoka grusza. Jej piękne, delikatne, żółto- złote liście dają schronienie latem, ozdabiając przy okazji resztę sadu.
Wokół przeważa trwa, soczysta, żywozielona , niska, zdrowa. Między pojedynczymi jej igiełkami wyłaniają się cudne malutkie białe z mocno żółtymi środkami stokrotki. Wyglądają jak małe słoneczka na tle zielonych chmurek. Z tyłu sadu znajduje się mały, drewniany domek, który wygląda jak domek z kart. Wprawdzie nie jest aż tak barwny, ale intensywna czerwona dachówka w połączeniu z zielenią i żółcią gruszy, daje piękny efekt – bajkowy.
W ubiegłym roku stworzyłam z lewej strony, przy domku, skalniaczek. Z daleka nie robi on wielkiego wrażenia – przypomina górkę z kamieniami z oczkami, niczym żabie, jednak gdy podejdzie się bliżej można się poczuć jak na górskiej wycieczce – przyglądając się z bliska wędrującym po małych kamieniach mrówkom, wyobrażam sobie, że to ludzie i dowiaduję się jakie mają cele – dojście na szczyt. Oczka, widoczne z daleka to przylaszczki, posadzone wokół kamieni. Mają piękne, błękitne, drobne kwiatuszki. Na dzień dzisiejszy jest ich niewiele, więc tworzy na skalniaku małe grupy, stąd oczka. W następnych latach zakryje swoimi kwiatami kamienie, utworzy piękny, błękitny, latający dywan na wierzchu ( już nie mogę się doczekać ).
Od czasu do czasu do sadu przylatują malutkie, ćwierkające wróbelki. Ich odgłos uspokaja i aż się prosi, aby uściąść pod gruszą, zamknąć oczy i marzyć.
Czasami zawieje wiatr, kołysząc gałęzie drzewa. Wraz z wróbelkami usypiają mnie na hamaku.