Odpowiedzi

2010-03-15T14:55:27+01:00
Trzy dziesiąte × 1820gr =546gr =5,46zł
11,26-5,46=5,8zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T14:56:00+01:00
2/5 sera = 0,4 dag =5,80zł
30dag szynki = 5,46zł
0,4 dag sera +0,4 dag sera+0,2 dag sera =1kg 14,50zł
0,4/2 = 0,2 sera 5,80/2=2,90ZŁ
5,80ZŁ +5,46=11,26
odp: kilogram sera kosztował 14,50zł
2010-03-15T14:56:46+01:00
30dag x 18,20=5,46zł
11,26-5,46=5,80zł

2/5= 4/10 =40 dag
5,80x40 dag=23,20zł

Odp: Kilogram sera kosztuje 23,20zł