×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-10-25T15:51:10+00:00
Film ,, Stary człowiek i morze" Juda Taylora, zostałwyprodukowany w 1990r na podstawie opowieści Ernesta Hamingwaya. W główną rolę w filmie, czyli rybaka o imieniu Santiago wcielił się świetny, amerykański aktor Anthony Quinn, dzięki czemu film zyskał słąwę.
Ekranizacja tego filmu nie jest całkowitym odzwierciedleniem treści książki, ponieważ w filmie ukazują się na przykład dodatkowe postacie takie jak: córka Santiaga- Angela, oraz pewna kobieta- żona pisarza, który wraz z nią przybył tam na wakacje i dzięki swoim obserwacjom napisał tę historię. Reżyser przypuszczalnie wprowadził postać samego Ernesta Hamingwaya, autora tej książki. Natomiast postać córki Santiaga jest dość tajemnicza, ponieważ nie wiele o niej wiemy. Wiemy zaledwie, że mieszka ona na Hawanie wraz ze swoją rodziną, oraz że nieustannie nalega na przeprowadzkę swego ojca do niej. Uważa go za nieudacznika i bezwartościowego człowieka. Niestety Santiago jest bardzo uparty i postanawia sie nie wyprowadzać z swojego domku na plaży.
W filmie świetnie jest ukazana przyjażń Starca i młodego chłopca Manola( w książce Manolin), który pomaga mu w codziennych zajęciach i dostarcza mu potajemnie żywnosć od Lopeza- barmana pracującego w restauracji na plaży. W rolę młodzieńca wcielił się Alexis Gruz.
Osobiście uważam, że film bardzo dobrze oddaje treść ksiązki, a jego ekranizacja jak na tamte czasy jest ogólnie dobra. Sceneria, która odgrywa również bardzo ważną rolę w tym filmie jest idealnie dobrana do zdarzeń mających tam miejsce.
Podsumowując, ten fil podobał mi się, aczkolwiek uważam, że za dużo było w nim scen ukazujących walkę Starca z morzem. Serdecznie zachęcam wszystkie osoby lubiące tego typu filmy do obejrzenia, czyli filmy posiadające pouczenie, gdyż moim zdaniem jest to dzieło, dzięki któremu można wiele zrozumieć.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci