Krzyś kupił dla siebie 4 gałki lodów truskawkowych i 2 gałki lodów czekoladowych dla swego młodszego brata. Zapłacił 20-złotowym banknotem. Ile reszty otrzymał?


Lody:Waniliowe - cena za gałkę - 1.60 zł
Czekoladowe - cena za gałkę - 1.60 zł
Truskawkowe - cena za gałkę - 1.60 zł

Proszę o dokładne obliczenia! ;)

3

Odpowiedzi

2010-03-15T15:18:55+01:00
4*1,60+2*1,60=9,60

20-9,60=10,40

8 4 8
2010-03-15T15:19:10+01:00
4 x 1.60 zł = 6.40 zł - truskawkowe
2 x 1.60 zł = 3.20 zł - czekoladowe
3.20zł + 6.40 zł = 9.60 zł - cena za wszystko
20,00 - 9.60 = 10.40 - tyle otrzyma reszty
8 4 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T15:20:11+01:00
DLa siebie :
4x1,60=6zl 40gr

Dla brata:
2x1,60= 3zl 20gr

Wynik:
20-3,20-6,40= 10zl 40gr

Odp.: Otrzymał 10zl i 40 gr reszty.
13 4 13