Proporcjonalność odwrotna:

zad.1 Za pieniądze zgromadzone w skarbonce Aneta może kupić 10 notesików po 1,20 zł. Ile zeszytów po 2 zł może kupić Aneta za te same pieniądze?

zad.2 Trzydziestu robotników może wyprodukować partię żeliwnych wyrobów w ciągu 24 dni. W jakiem czasie czterdziestu robotników wykona taką samą partię żeliwnych wyrobów?

1

Odpowiedzi

2010-03-15T17:42:15+01:00
1.
10*1.20=12zł
12zł/:2zł=6
Odp.Aneta może za te same pieniądze kupić 6 zaszytów.

2.
W ciągu 18 dni.