Hej. Mam do rozwiązania kilka zadań z matmy(mianowicie 10. ; (( ). Myślę że 53 pkt to wystarczająco. Bardzo was proszę o rozwiązanie zadań. wraz z obliczeniami. One są na poziomie 6 klas a nawet chyba 4 i 5. . ; ) Bardzo proszę o szybką odpowiedź. To jest dla mnie ważne.
Oto one.
1. Jeden litr płynu waży 1,65kg. Ile waży 2.8l tego płynu.
2.Oblicz obwód prostokąta jeżeli szerokość jest równa 43,2 a długość stanowi 1,6 szerokości.
3.Mama kupiła 2,6 kg truskawek , z czego 0,4 przeznaczyła na placek, 0,35 pozostałych na kompot, a reszte na koktajl. Ile dekagramów(dag) truskawek przeznaczyła na koktajl.?
4. Turyści mieli do przebycia 56km.Pierwszego dnia przebyli 0,25 tej drogi, drugiego dnia 0, 66 pozostałej trasy a trzeciego dnia resztę. Obilicz ile kilometrów przeszli każdego dnia.
5.Ze Szczecina do Gdańska wyruszyły naprzeciwko siebie dwa samochody. Pierwszy przejechała 0,34 odległości między miastami a drugi 0,28 tej trasy. W jakiej odległości od siebie znajdują się te samochody jeżeli odległość ze szczecina do Gdańska wynosi 312,66km.
6.Olejem napełniono 102 butelki o pojemności 1,5l każda. Ile można napełnić tym samym olejem butelek o pojemności 1,7l.
7.Nowa pralka kosztuje 1826zł. Przy zakupie na raty należy dopłacić 0,15 tej kwoty. Ile kosztuje prlaka przy zakupie ratalnym?
8.Działka ma kształt prostokąta który ma wymiary 22,8m i 18 ¼m. ile metrów siatki potrzeba na jej ogrodzenie przy odliczeniu 1m 15cm na furtkę.
9.Brat Ali za godzine pracy otrzymuje 12,50zł. Oblicz jakie otrzyma wynagrodzenie za cztery tygodnie pracując 45 godzin tygodniowo.
10.Ile należy zapłacić za szybę o wymiarach 1,5m na 1,35 m jeżeli 1cm²(kwadratowy) szyby kosztuje 4gr.?

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T18:13:25+01:00
Zad.1
1l=1,65 kg
2,8l= 1,65 * 2,8
2,8l = 4,62 kg
Odp. 2,8 l płynu waży 4,62 kg.
Zad.2
a=43,2
b= a *1,6
b= 43,2 * 1,6
b=69,12
Ob= 2*43,2 + 2*69,12
Ob= 86,4+138,24
Ob= 224,64
Zad.3
na placek:
2,6*0,4=1,04 kg
na kompot
2,6-1,04=1,56
1,56*0,35=0,546 kg
na koktajl
1,56-0,546= 1,014 kg
Zad.4
Dzień 1
56*0.25=14
1 dzień= 14 kilometrów
Dzień 2
56 km- 14 km= 42 km
42*0.66= 27.72 km
Drugiego dnia przeszli 27.72 kilometrów
Dzień 3
42 km - 27,72 km = 14,28 km
trzeciego dnia przeszli 14,28 kilometrów.
Zad. 5
pierwszy kierowca
312,66*0,34=106,3044 km
drugi kierowca
312,66*0,28=87,5448

odległość między nimi
312,66-(87,5448+106,3044)=312,66-193,8492=118,8108 km
Odp znajdują sie od siebie o ok 118,8 km

Zad.6
102*1,5=153 - ilość oleju ogólnie
153:1,7=90
Odp. Napełni się 90 butelek tym olejem.
Zad.7
0,15*1826=273,9
1826+273,9= 2099,9 zł
Zapłacić trzeba 2099,9 zł.
Zad.8
Ob=22,8*2+18,25*2
Ob=45,6+36,5
Ob=82,1 m
82,1-1,15=80.95 m
Potrzeba 80,95 m siatki.
Zad.9
pieniądze za tydzień
12,5*45=562,5 zł
za 4 tygodnie
562,5*4=2250 zł
Odp. otrzyma 2250 zł.
Zad.10
1,5m= 150 cm
1,35m=135 cm
135*150=20250 cm kwadratowych
20250*4=81000 gr
81000gr= 810 zł

Odp. należy zapłacić 810 zł.






























3 5 3
  • Użytkownik Zadane
2010-03-15T18:27:56+01:00
1. Jeden litr płynu waży 1,65kg. Ile waży 2.8l tego płynu.

1,65 kg *2,8l=4,62

2.Oblicz obwód prostokąta jeżeli szerokość jest równa 43,2 a długość stanowi 1,6 szerokości.

O=2*a+2*b
O=2*43,2+2*69,12
O=86+138,24
O=224,24

3.Mama kupiła 2,6 kg truskawek , z czego 0,4 przeznaczyła na placek, 0,35 pozostałych na kompot, a resztę na koktajl. Ile dekagramów(dag) truskawek przeznaczyła na koktajl.?

2,6-(0,4+0,35)=2,6-0,75=1,85

4. Turyści mieli do przebycia 56km.Pierwszego dnia przebyli 0,25 tej drogi, drugiego dnia 0, 66 pozostałej trasy a trzeciego dnia resztę. Oblicz ile kilometrów przeszli każdego dnia.

1 dzień-
56km*0,25=14km
2 dzień-
56km-14km=42km
42km*0,66=27,72km
3 dzień-
56km-(14km+27,72km)=56km-41,72km=14,28km

5.Ze Szczecina do Gdańska wyruszyły naprzeciwko siebie dwa samochody. Pierwszy przejechała 0,34 odległości między miastami a drugi 0,28 tej trasy. W jakiej odległości od siebie znajdują się te samochody jeżeli odległość ze szczecina do Gdańska wynosi 312,66km.

1 samolot-
312,66km*0,34=106,3044km
2 samolot-
312,66km*0,28=87,5448km

106,3044km-87,5448km=18,7596km

6.Olejem napełniono 102 butelki o pojemności 1,5l każda. Ile można napełnić tym samym olejem butelek o pojemności 1,7l.

102*1,5l=103,5l
103,5l/1,7l=1035/17=w przybliżeniu 61 butelek

7.Nowa pralka kosztuje 1826zł. Przy zakupie na raty należy dopłacić 0,15 tej kwoty. Ile kosztuje pralka przy zakupie ratalnym?

1826zł*0,15=273,9 zł

8.Działka ma kształt prostokąta który ma wymiary 22,8m i 18 ¼m. ile metrów siatki potrzeba na jej ogrodzenie przy odliczeniu 1m 15cm na furtkę.

O=2*a+2*b
O=2*22,8m+2*18,25m
O=45,6m+36,5m
O=82,1m

82,1m-1,15m=80,95

9.Brat Ali za godzinę pracy otrzymuje 12,50zł. Oblicz jakie otrzyma wynagrodzenie za cztery tygodnie pracując 45 godzin tygodniowo

45h*(7*4)*12,50zł=45*28*12,50zł=1 260*12,50zł=15 750zł

10.Ile należy zapłacić za szybę o wymiarach 1,5m na 1,35 m jeżeli 1cm²(kwadratowy) szyby kosztuje 4gr.?

P=a*b
P=1,5m*1,35m
P=2,025m kwadratowego

2,025m kwadratowego*4 gr=8,1gr


1 5 1