Kasia zastanawiała się , czy taniej będzie kupic materiał i uszyć sobie spódniczkę czy kupić gotową spódniczkę w sklepie . gdyby zdecydowałą się uszyć to powinna kupić 80 cm materiału po 32 zł za metr , 60 cm podszewki po 9 zł za metr oraz zamek w cenie 5,50 . natomiast spódnica w sklepie kosztuje 48 zł. wykonaj obliczenia i pomóz kasi podjąć decyzję.

proszęz obliczeniami .Daje naj

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T19:04:10+01:00
0,8*32=25,6zl
0,6*9=5,4 zł
25,6+5,4+5,5=36,5

36,5ozł<48 zł

Spódniczka szyta będzie tańsza.. :P
1 5 1