Odpowiedzi

2010-03-15T19:58:21+01:00
X- cena za kg cytryn
y- cena za kg bananów
y = 2x
2x + 3 y = 12,8
2x+3*2x = 12,8
2x+6x=12,8
8x=12,8 /:8
x = 1,60 zł
y = 2*1,6 = 3,20zł

Spr. 2*1,6 + 3*3,2 = 12,8
3,2 + 9,6 = 12,8
12,8 = 12,8
L=P

Odp: kg cytryn kosztował 1,60 zł a kg bananów 3,20 zł
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T20:11:53+01:00
X- cena za kg cytryn
y- cena za kg bananów

układamy układ równań z danych w zadaniu:
y = 2x
2x + 3 y = 12,8

y = 2x
2x+3*2x = 12,8

y = 2x
2x+6x=12,8

y = 2x
8x=12,8 /:8

y = 2x
x = 1,60 zł

y = 2*1,6
y= 3,20zł

Sprawdzenie
2*1,6 + 3*3,2 = 12,8
3,2 + 9,6 = 12,8
12,8 = 12,8

Odp: kg cytryn kosztował 1,60 zł a kg bananów 3,20 zł