Odpowiedzi

2010-03-15T20:02:41+01:00
X - tyle tańszych
y - tyle droższych

(1) 8x+12y=20×11
(2) x+y=20

rozwiązujemy układ równań

z (2) x=20-y
(1) dzielimy przez 4, mamy
(1) 2x+3y=55
podstawiamy z (2)
40+y=55
y=15
x=5
2010-03-15T20:09:55+01:00
20kg * 11zł = 220zł
11(8zł+12zł)=220zł
odp.Sprzedawca powinien zmieszać po 11kg wafli po 8zł i po 12zł.