Odpowiedzi

2010-03-15T20:25:15+01:00
Za 1 i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron
1 i 3/4 kg = 7/4 kg

7/4kg = 9,80 zł
1kg = 9,80 zł : 7/4 kg
1kg = 9,80 zł *4/7
1kg = 5,60 zł

Odp. 1 kg winogron kosztuje 5,60 zł
1 5 1
2010-03-15T20:25:32+01:00
9.80zł : 7,bo 1=4+3/4=7
9,80:7=1,4
1,4x4=5,6
odp.kilogram winogron kosztuje 5złotych i 60 groszy
1 5 1
2010-03-15T20:27:04+01:00
9,80zł : 1 i 3/4 = 98/10 * 7/4 = 5,6zł
Odp . 1kg winogron kosztuje 5,6zł
1 4 1