Odpowiedzi

2010-03-15T20:52:09+01:00
HISZPANIA:
1.dzień : wyjazd w wieczornych godzinach spod dworca PKP, ok.południa dojechanie do Barcelony i zakwaterowanie w hotelu**** :)
2.dzień : zwiedzanie Katalonii : Sagrada Familia , Las Ramblas - uważana za najpiękniejszą ulicę świata, Ratusz, Pałac Królewski i Stare Miasto
3.dzień:wizyta na stadionie FC Barcelona Camp Nou , wieczorem spetkakl przy :grających fortepianach" - niezapomniane przeżycie
4.dzień : całodzienny pobyt w jednym z najbardziej znanych kompleksów wodnych w okolicy
5.dzień: zwiedzanie Wzgórzea Montserrat z klasztorem benedyktyńskim z bazyliką z figurką Czarnej Madonny
9 3 9
2010-03-15T20:52:40+01:00
Na początku przybycia wycieczki do Hiszpani pierwszego dnia udamy się do naszej kwatery. Następnie na drugi dzień zwiedzimy liczne zabytki i muzea. Udamy się później trzeciego dnia do obejrzenia największych artakcji tego kraju czyli m.in.: klasztor Morelurela, katedry Sewilla. Ostatniego dnia udamy się na stolicę- Madryt by kupić pamiątki.
8 2 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T21:03:32+01:00
Przebieg:
Gerona - Madryt - Toledo - Sewilla - Gibraltar - Granada - Costa Brava/ Costa del Maresme
Program:

1 dzień - Zbiórka na lotnisku:
-Podróż do jednego z bardziej fascynujących krajów rozpoczyna się zbiórką na lotnisku w hali odlotów, przy stanowisku Triady. Przelot samolotem do Barcelony - Gerony, przywitanie na lotnisku przez rezydentów, nocleg na Costa Brava.

2 dzień - Przejazd do Madrytu:
-Wczesne wykwaterowanie z hotelu i przejazd na nocleg do hotelu w okolice Madrytu.

3 dzień - Zwiedzanie Madrytu i Toledo:
-Dzień zaczynamy od wycieczki do Madrytu. Najpierw panoramiczne zwiedzanie miasta i spacer po stolicy. To jedno z najciekawszych i najbardziej dynamicznych miast Hiszpanii. Na pierwszy rzut oka Madryt jest chaotyczny, ale przy bliższym poznaniu okazuje się stylowy i pociągający. Dalej jedziemy do Toledo i zwiedzamy miasto, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Toledo oglądamy synagogę, katedrę, kościół Santo Tome ze słynnym obrazem El Greco„Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Powrót do hotelu.

4 dzień - Zwiedzanie Kordoby:
-Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu jedziemy do Kordoby. Tam zwiedzamy La Mezquita - dawny meczet Omajjadów, uznawany za najwspanialszy na świecie przykład sakralnej architektury islamskiej oraz dzielnicę żydowską. Wieczorem przejazd na nocleg w okolice Sewilli.

5 dzień - Zwiedzanie Sewilli:
-Zwiedzanie Sewilli- czwartego pod względem wielkości miasta Hiszpanii. W Sewilli oglądamy katedrę- budowaną przez sto lat, a później wielokrotnie modernizowaną; dalej oglądamy Alcazar- imponujący zespół pałacowych budowli oraz dzielnicę Santa Cruz pełną wspaniałych zabytków usytuowanych przy malowniczych placach i ulicach z mnóstwem uroczych zakątków. Dalej wyruszamy do Jerez de la Frontera, gdzie w XVIII wieku z tutejszych winnic otrzymywano szlachetne wina z czasem nazwane jerez i sherry. Wieczorem przejazd na nocleg w okolicach Gibraltaru.

6 dzień - Przejazd do Gibraltaru:
-Przejazd do Gibraltaru- skały, która zdaniem Juliusza Verne„jest nieco podobna do olbrzymiego śpiącego lwa, który, mocząc ogon w morzu, głowę trzyma od strony Hiszpanii“. Tam zwiedzający mają do dyspozycji czas wolny i mogą również skorzystać z wjazdu mini-busami na teren Skały Gibraltarskiej i zwiedzić jaskinie św. Michała. Przejazd na nocleg w okolicach Granady (dla chętnych pokaz flamenco).

7 dzień - Zwiedzanie Granady z Alhambrą:
-Całodniowe zwiedzanie Granady z Alhambrą, która wznosi się na wzgórzu Sabika na lewym brzegu rzeki Darro i która już od pierwszej chwili wydaje się być jednym z najpiękniejszych pałaców z„Baśni tysiąca i jednej nocy“. Kolejnym ciekawym obiektem Granady jest katedra, budowana w stylu gotyckim według projektu E. de Egasa. Po zwiedzaniu katedry udajemy się na nocleg w okolice Walencji.

8 dzień - Przejazd na Costa Brava:
- Przejazd na Costa Brava. W zależności od wykupionego wariantu: - transfer na lotnisko i wylot do Polski, - rozpoczęcie części pobytowej: zakwaterowanie po godz. 16.00, kolacja, nocleg.

9-14 dzień - Pobyt na Costa Brava:
-Wypoczynek na Costa Brava- Dzikim Wybrzeżu, wzdłuż którego przez 200 kilometrów ciągną się piaszczyste plaże, skaliste klify i piękne zatoczki. Na miejscu istnieje możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

15 dzień - Wylot do Polski:
-Wykwaterowanie po zakończeniu doby hotelowej - ok. godz. 10.00. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
13 4 13