Proszek do prania sprzedawany jest w dwóch opakowaniach: małym o wadze 500g i duzym ważącym 2,4kg. Małe pudełko proszku kosztuje 7,50zł. Cena 1kg proszku w dużych opakowaniach jest o 20% niższa niż cena 1kg proszku w małych opakowaniach. Ile kosztuje duże opakowanie?

3

Odpowiedzi

2010-03-15T20:51:28+01:00
20% z 15zł =3zł
15zł-3zł=12zł
12zł-1kg
2,4kg=28,8zł
odp. Cena proszku w dużym opakowaniu to 28,8zł

pozdro


  • Użytkownik Zadane
2010-03-15T20:51:56+01:00
500g*2=1kg
7,5zł*2=15zł

20% z 15zł =3zł
15zł-3zł=12zł
12zł-1kg
2,4kg=28,8zł
odp. Cena proszku w dużym opakowaniu to 28,8zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T20:52:49+01:00


odpowiedz:
a).
500g*2=1kg
7,5zł*2=15zł
b).
20% z 15zł =3zł
15zł-3zł=12zł
12zł-1kg
2,4kg=28,8zł
Odpowiedz:Cena proszku w dużym opakowaniu to 28,8zł

1 5 1