×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy zgadzasz się, analizując losy Kamienie bohaterów "kamienie na Szaniec", że braterstwo i przyjaźń mają ogromne znaczenie w życiu codziennym i w

sytuacjach wyjątkowych. min 2 str.
PROSZę SZYBKO..;/
Rozprawka
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-26T08:09:58+00:00
Książka A. Kamińskiego ,, Kamienie na szaniec " jest dokumentem braterstwa, przyjaźni i patriotyzmu polskiej młodzieży, która odważnie podjęła walkę z okupantem niemieckim podczas drugiej wojny światowej.
Rudy, Alek i Zośka w momencie wybuchu wojny byli absolwentami gimnazjum. Jeszcze podczas nauki w szkole średniej należeli do harcerstwa. Jednak okres prawdziwej próby przyszedł wtedy, kiedy pod groźbą utraty życia młodzi ludzie działali w organizacjach dywersyjnych, a później w polskim podziemiu. Zawsze mogli na siebie liczyć, nawet wtedy gdy Rudy był torturowany, nikogo nie wydał. Zawsze jak wpadali w tarapaty, to nikt się z nich nie zastanawiał, że może się to zakończyć śmiercią. Zawsze gdy tylko, komuś groziło niebezpieczeństwo, ruszali sobie na ratunek. Wspierali się również na co dzień, aby nie zwariować w całkowitej izolacji od świata. Tylko każdy z nich pomagał. Ci młodzi ludzie musieli nauczyć się żelaznej dyscypliny, zdawali sobie sprawę, że najmniejszy błąd popełniony w jakiejś akcji, jest często jednoznaczny ze śmiercią wielu ludzi, dlatego zawsze trzymali się razem . Myślę że , ci chłopcy to wspaniałe postacie którzy dbają o dobro innych. Wszyscy byli sobie wierni i oddani, z pewnością każdy chciałby mieć takich przyjaciół jakimi oni byli ...lub :


Podobno „przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”. Czy każdy z nas potrzebuje takiej osoby? Czy bohaterstwo i przyjaźń mają w naszym życiu znaczenie? Analizując losy bohaterów książki „Kamienie na szaniec”, uważam, że tak. Głównymi bohaterami powieści Aleksandra Kamińskiego, są Zośka, Alek i Rudy- nastoletni chłopcy, żyjący w czasach okupacji. To na ich przykładzie chciałabym przedstawić, jak wielkie znaczenie ma przyjaźń.

1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci