Babcia Asia sprzedała na targu 8 koszyczków grzybów po 15 zł za koszyczek i 5 litrów jagód po 12 zł za litr. Babcia Kasia sprzedaje na targu tylko jagody - po 18 zł za jedną łubiankę. Ile łubianek jagód musi sprzedać babacia Kasia, aby zarobić tyle co babcia Asia ?


proszę rozwiązujcie równianiami:)

3

Odpowiedzi

2010-03-16T07:20:44+01:00
Babcia Asia:
8 x 15=120 (pieniądze za wszystkie grzyby)
5 x 12=60 (pieniądze za jagody)
Razem: 120 + 60 = 180 (zł)

Babcia Kasia:
180 : 18 = 10(łupin)

Odp: Babcia Kasia musi sprzedać 18 łyupin aby zarowbic tyle co Babcia Asia
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T07:21:09+01:00
Babcia Asia

8*15=120
5*12=60
120+60=180

Babcia Kasia

180/18=10

Odp:Babcia kasia musi sprzedać 10 łubianek.
6 5 6
2010-03-16T07:30:18+01:00
Babcia Asia
8 koszyków * 15 zł = 120 zł (8*15=120)
5 litrów * 12 zł = 60 zł (5*12=60)
razem zarobiła 180 zł (120+60=180)

Babcia Kasia
1 łubianka 18 zł

180 zł podzielić na koszt 1 łubianki = 10 łubianek

180/18=10

Przyjmując oczywiście ze jedna łubianka to jeden litr

Wiec Babcia musi sprzedać 10 łubianek
2 5 2