Odpowiedzi

2010-03-16T14:11:34+01:00
X- cena 1kg sera
⅖x+0,3×18,2=11,26
⅖x=11,26-5,46
⅖x=5,8
x=5,8:⅖
x=5,8:0,4
x=14,5
odp. 1kg sera kosztuje 14,5zł.

licze na naj ;)
2010-03-16T14:12:49+01:00
Dwie piąte = 0,4

ser = x
szynka = y


0,4x + 0,3y = 11,26
y = 18,20
podstawiamy:
0,4x + 0,3 * 18,20 = 11,26
0,4x + 5,46 = 11,26 /-5,46
0,4x = 5,8 /:0,4
x = 14,5

Kilogram sera kosztował 14,50 zł
2010-03-16T14:14:45+01:00
X-kg sera
2/5x+0.3x18.2=11.26
2/5x+5.46=11.26
2/5x=11.26-5.46
2/5x=5.8
x=14.5