Odpowiedzi

2010-03-16T14:44:24+01:00
1)sól-ma zły włyp na zdrowie i kondycjie
2)Organizm nie będzie się poprawnie regenerował, będziesz się coraz bardziej czuł, układ nerwowy będzie przemęczony, pokarmowy tez nie będzie miał kiedy "odsapnąć" od ciągłego wtłaczania pokarmu, mózg też poczuje... Nie będziesz mógł przeprowadzać wystarczająco solidnych treningów, a nawet się skupić... Sniosek prosty! Wysypiać się minimum 7-8h przy treningach, nawet więcej, gdy tego potrzebujesz
3)niedoborach tych jonów. Potas jest jonem głównie wewnątrzkomórkowym, jego stężenie w surowicy krwi wynosi 3.5-5.0 mmola/ml.

;];]
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T14:44:49+01:00
Sodu:
zanik różnicy potencjałów i utrata pobudliwości.

magnez:
zwiększenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej,osłabienie,nieprawidłowa praca serca.

potas:
osłabienie organizmu, osłabienie mięśni szkieletowych i gładkich, zmniejszenie potencjału kurczliwości serca.
2010-03-16T14:55:31+01:00
Magnez nazywa się pierwiastkiem życia. Nazwa ta oddaje w pełni ważną rolę magnezu w organizmie. Magnez katalizuje wiele procesów życiowych - jest czynnikiem wzrostu, przywraca równowagę psychiczną i pracę układu nerwowego, nerwu trójdzielnego, układu współczulnego, "odsącza" wątrobę powiększając ilość wydzielanej żółci, wzmacnia reakcje obronne organizmu, zwalcza uczulenia oraz procesy starzenia się, zwalcza podatność organizmu na powstawanie nowotworów, zwalcza miażdżycę i zakrzepy, działa przeciwstresowo. Niedobór magnezu powoduje liczne zaburzenia i choroby organizmu i objawia się nadmierną pobudliwością nerwowo - mięśniową, skłonnością do drgawek, zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami dotyczącymi serca i naczyń krwionośnych.

Z mniej ostrych, ale dokuczliwych objawów występują: poranne zmęczenie nawet po wielu godzinach snu, wypadanie włosów, bóle głowy, zmęczenie, trudności w skoncentrowaniu myśli, zmienność nastroju, osłabienie układu odpornościowego.

Potas jest jonem wewnątrzkomórkowym, wpływającym na prawidłowe utrzymanie gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. Pierwiastek niezbędny do syntezy białek, bierze udział w metabolizmie węglowodanów. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego, odgrywa znaczącą rolę przy aktywności mięśnia sercowego. Od potasu zależą m.in.: dotlenienie mózgu, działanie mięśni, funkcjonowanie i zaopatrzenie komórek, funkcjonowanie nerek, gospodarka wodna organizmu, prawidłowa czynność serca, przemiana węglowodanowa.

Organizm ludzki wymaga stałych "dostaw" magnezu i potasu. Niestety z reguły sposób, w jaki się odżywiamy nie dostarcza pierwiastków w wystarczających ilościach. Tryb życia (nadmierne tempo), przesadne ilości kawy, papierosów i dieta obfitująca w tłuszcze zwierzęce nie sprzyjają utrzymaniu optymalnego "poziomu pierwiastków życia" w organizmie. Dlatego tak ważne jest to, aby zapewnić sobie regularny "dowóz" magnezu i potasu. Najlepiej, najwygodniej i najbezpieczniej w formie tabletki.