Informacje..do zad.1,2
Opłaty-0,3
Rozrywka-0,05
Lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia-0,1
Dodatkowe wydatki-0,15
Jedzenie-0,4
Miesięczny budżet panstwa Pieniązek w lutym wyniós 3200 zł..

Zadanie 1
Krzyś pieniążek miesięcznie ma osiem lekcji gry na skrzypcach.Ile kosztyje jedna lekcja.?

Zadanie 2
Państwo pieniazek pieniadze przeznaczyli na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania.Ile litrów farby mogłi kupic, jezeli 1 litr kosztuje 12,60 zł?

PROSZE O SZYBKA ODPOWIWEDZ PILNE !!!!!!!!!!!!!!!!PROSZE DAM NAJLEPSZE KTO BEDZIE PIERWSZY..:)**!!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T15:48:56+01:00
Zad 1

3200zł × 0,1=320zł
320zł:8=40zł
odp:Jedna lekcja kosztuje 40zł

zad 2

3200zł x 0,15= 480zł
480zł:12,60zł/l≈38l
Odp.: Można kupić 38 l farby