Temat:Mnożenie ułamków dziesiętnych ..
zad.1. Zapisz wyniki korzystając z równości na dole .
a.(12x36=432.) b.) (4x904=3616)

0,12x3,6=........432 0,04x90,4=..........3616
0,012x0,36=........432 0,4x0,904=..........6316

zad,2,Oblicz.
0,5x0,3=
0,2x0,01=
2,4x0,02=
1,5x0,2=
0,13x0,3=
0,13x0,3=
0,22x0,4=

0,1x0,1=
0,25x0,2=
0,44x0,02=
zad,3.Oblicz ile złotych kosztuje:
PASMANTERIA
Ceny za 1 m.
tasiemka 0,60zł
wstążka 0,90zł
aksamitka 2,40zł
a.)1,5m tasiemki:
b.)2,5 m wstążki:
c.)0,6m aksamitki:
d.)25cm wstążki:

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T15:50:35+01:00
Zad.1. Zapisz wyniki korzystając z równości na dole .
a.(12x36=432.) b.) (4x904=3616)

0,12x3,6=43,2
0,04x90,4=3,616
0,012x0,36=0,00432
0,4x0,904=0,3616

zad,2,Oblicz.
0,5x0,3=0,15
0,2x0,01=0,002
2,4x0,02=0,048
1,5x0,2=0,3
0,13x0,3=0,039
0,13x0,3=0,039
0,22x0,4=0,088

0,1x0,1=0,01
0,25x0,2=0,05
0,44x0,02=0,0088
zad,3.Oblicz ile złotych kosztuje:
PASMANTERIA
Ceny za 1 m.
tasiemka 0,60zł
wstążka 0,90zł
aksamitka 2,40zł
a.)1,5m tasiemki:0,60*0,5+0,60 = 0,30+0,60=0,90
b.)2,5 m wstążki:0,90*2,5=2,25
c.)0,6m aksamitki:2,40*0.6=1,44
d.)25cm wstążki:0,90*0,25=0,225
4 4 4
2010-03-16T15:55:43+01:00
Eee...;D w 1 nie wiem o CoOO b.:) znaczy sie tOo juz masz Zrobione ;D

2.
a)0,15
b)0,002
c)0,048
d)0,3
e)0,039
f)to samoo;D
g)0,088
h)0,01
i) 0,05
j)0,0088

3. tasiemka 0,60zł
wstążka 0,90zł
aksamitka 2,40zł

a)1,5 x 0.60=0.9 zł
b)2,5 x 0.9 =2,25 zł
c)0,6 x 2,40=1,44 zł
d) 0,25 x 0,9=0,225 zł

Powinno byc dobrze ;D...
3 3 3