Odpowiedzi

2010-03-16T16:22:28+01:00
Pani Ania kupiła pomarańcze,banany i gruszki.Pomarańcze ważyły 0,6kg,banany 1,25kg,a gruszki 0,4kg.Ile złotych zapłaciła pani ania za owoce??


Banany-3,20zl/kg
Pomarańcze-4,35zl/kg
Gruszki-7,45zl/kg


za pomarańcze: 0,6*4,35=2,61 [zł]
za banany: 1,25*3,20=4 [zł]
za gruszki: 0,4*7,45=2,98 [zł]

RAZEM:2,61+4+2,98=9,59 [zł]
139 4 139
dzięks
Thx:*
Komentarz został usunięty
thx
dzięki za pomoc
2010-03-16T16:22:33+01:00
0,6*4,35+1,25*3,20+0,4*7,45=2,61+4+2,98=9,59 zł
46 3 46