Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T16:53:29+01:00
Zmieszano 10kg cukierków I gatunku i 20kg II gatunku . Cena 1 kg cukierków I gatunku równa jest m zł , a cena 1kg II gatunku jest o 2 zł niższa . Oblicz cenę 1kg mieszanki

m zł = 10
I gatunek= 10 zł za 1 kg
II gatunek = 8 zł za 1 kg

I gat. = 10 kg x 10 zł = 100 zł
II gat.= 20 kg x 8 zł = 160 zł
czyli
30 kg mieszanki = 100 zł + 160 zł
30 kg = 260 zł

30 kg ----------------260 zł
1 kg -------------------x
x = 260 : 30
x = 8,66 zł za 1 kilogram mieszanki i to jest odp.
lub 8 i 1/3
31 1 31
2010-03-16T16:54:05+01:00
10m + 20(m-2)=10m +20m - 40= 30m - 40 <-- cena 30kg mieszanki
(30m-40)÷30= m- 1⅓ <-- cena 1 kg mieszanki

myślę że to powinno być tak zrobione
pozdrawiam ;**
4 4 4