Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T17:14:50+01:00
“Czy warto mieć przyjaciela?” rozprawka
“Czy warto mieć przyjaciela?”. To pytanie jest stawiane często przez każdego, bez względu na wiek. Przyjaciela szukają zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.
Przede wszystkim nikt nie chce być samotny, istnieje potrzeba przyjaźni i posiadania przyjaciela. Ja mam prawdziwą przyjaciółkę od 9 lat. Jest ona dla mnie powiernikiem tajemnic, pocieszycielem, oparciem w trudnych chwilach. Ufam jej, jest mi bliska, życzliwa, serdeczna. Jesteśmy do siebie przywiązane i wydaje mi się, że to prawdziwa przyjaźń.
Poza tym przyjaciel daje nam poczucie bezpieczeństwa, jest lekarstwem na samotność. Zazwyczaj każdy z nas ma przyjaciela, ale są tacy, którzy szukają go przez całe swoje życie albo rezygnują zbyt wcześnie. W dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć bratnią duszę, kogoś kto z nami będzie na dobre i na złe, bez względu na majątek, powodzenie czy urodę. Exupery w książce pt. “Mały książę” opisał trud poszukiwania prawdziwego przyjaciela. Przyjaźń i przyjaciele są darem nieba, nie można ich kupić. Niemcewicz ma słuszność mówiąc: “Gdy stracisz co ci fortuna udzieli, dopiero poznasz czy masz przyjacieli”. Prawdziwy kompan jest z nami pomimo kłopotów, braku pieniędzy, choroby itp. W braterstwie nie liczą się puste słowa, lecz czyny. Nie jest naszym przyjacielem człowiek, który przechwala się swoją sympatią do nas, lecz ten, który nas pociesza, pomaga kiedy nie dajemy sobie rady, jest z nami w najcięższych chwilach naszego życia.
Warto mieć przyjaciela, bo bez przyjaźni trudno żyć. Samotna osoba nie zna tej radości, którą mają przyjaciele widzący się po dłuższej rozłące. Przyjaciele to poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że nie jesteśmy sami na tym świecie, że są osoby, dla których warto żyć.
1 1 1