Magda kupiła 2 kilogramy gruszek po 6,20 złotych za kilogram, 2 pęczki rzodkiewek po "A" złotych. Za jeden pęczek i "x" kilogramów wiśni po "Y" złotych za kilogram. W kasie dała 2 banknoty "B" złotowe i monetę "N" złotową.

Zapisz w wyrażeniu algebraicznym ile reszty otrzymała.

Wybieram najlepszą.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T17:49:37+01:00