Hej! Napiszcie mi coś o ruchu obiegowym ziemi .Nie ma być tego dużo , tylko mało , krótko ale wszystkie najważniejsze wiadomości .Mam jutro z tego sprawdzian .
Ma być następstwa , krótki opis co to jest ruch obiegowy , charakterystyczne położenie ziemi względem słońca . [ chodzi o te dni ] i inne .

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T18:26:04+01:00
Ruch obiegowy Ziemi jest to ruch wykonywany przez Ziemię , który polega na obiegu Słońca w czasie 365 dni , 5 godzin i 49 minut. Następstwami są . : występowanie pór roku, zmiana długości dnia i nocy, występowanie dni i nocy polarnych, zmiany miejsca wschodu i zachodu slonca na widnokregu. Pierwszego dnia wiosny (21 marca) - występuje zjawisko rownonocy wiosennej, 22 czerwca (pierwszy dzien lata) - przesilenie letnie, 23 wrzesnia ( pierwszy dzien jesieni) równonoc jesienna, 22 grudnia ( pierwszy dzien zimy) przesilenie zimowe.
2 5 2
2010-03-16T18:27:40+01:00
Następstwa ruchu obiegowego :
- stałe nachylenie osi ziemskiej do płaszczyzny orbity
-występowanie astronomicznych pór roku : wiosna, lato, jesień, zima
-zmiana miejsca wschodu i zachodu Słońca na widnokręgu
-długość trwania dnia i nocy
-zjawisko dnia i nocy polarnej

Ziemia, podobnie jak inne planety Układu Słonecznego, wykonuje ruch obiegowy wokół Słońca. Odbywa się on po orbicie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Podczas ruchu obiegowego nachylenie osi ziemskiej względem płaszczyzny orbity nie zmienia się. Ziemia odwraca się do Słońca raz północną, raz południową półkulą. Wynikiem tego jest zmiana oświetlenia naszej planety w ciągu roku.
1 5 1